Kia Elektrikli Otomobil! Yeni Tasarımı İle Sergilendi

Kia Elektrikli Otomobil! Yeni Tasarımı İle Sergilendi

0

Kia, geçtiğimiz günlerde bir teaser paylaşmıştı. Şimdi ise EV6 elektrikli arabasının ilk gerçek görüntüsünü yayınladı. Söz konusu aracın detayları ay sonunda bir etkinlik içerisinde paylaşılması planlanmakta. Ancak geçtiğimiz gün yayınlanan görüntüleri bizlere neye benzediği konusunda bilgi veriyor. Kia elektrikli otomobil tasarımı!

Kia elektrikli otomobil tasarımı

Kia elektrikli otomobil tasarımı

Bildiğiniz üzere yenilenme sürecinden geçen bir diğer üretici de Kia. Önce logosunu ve sloganını değiştiren üretici, gelecek planlarını da ilk bataryalı elektrikli otomobili (BEV) EV6 üzerinde tanıttı. Gördüğünüz model, Kia logolu EV modellerde karşımıza çıkacak “Digital Tiger Face” isimli yeni yüzü giyiniyor.

Güney Koreli üretici, EV6 ile tanıttığı bu tasarım diline “Opposites United” yani “Zıtlıkların Birleşimi” olarak tanımlayabileceğimiz bir isim vermiş. Bu felsefenin arkasında ise insan ve doğanın birleşimi yatıyor. 

Bu tasarım dili kendisini ilk olarak ızgara üzerinde gösteriyor olsa da aracın duruşunun her anlamda değiştiğini görüyoruz. Bunun yanında Kia artık çok daha cesur vücut hatları kullanarak modellerine agresif ve sportif bir görünüm kazandırma niyetinde. Bir crossover gibi görünen EV6, yere yakın yapısıyla dikkat çekiyor. Ayrıca arka kısımda tüm vücut hattını saran LED stoplar da bu tasarımın en önemli parçalarından.

Kia’nın ilk özel elektrikli otomobili olarak dikkat çeken EV6’ya dair Karim Habib şöyle açıklıyor; “insan merkezli, ilerici tasarım ve elektrikli gücün vitrini. EV6’nın yeni elektrikli araç pazarı için ilgi çekici ve ilgili bir model olduğuna şiddetle inanıyoruz. EV6 ile fütüristik bir EV olarak benzersiz bir alan sağlarken, saf ve zengin hacimlerde sofistike, yüksek teknoloji özelliklerinin bir kombinasyonunu kullanarak farklı, etkili bir tasarım oluşturmayı hedefledik” dedi.

Kia, Niro‘nun gaz-hibrit modellerinin yanında ayrıca elektrikli aktarma organlarına sahip yeni versiyonuna sahip olduğu için EV6’yı ilk “özel pil elektrikli aracı” olarak tanımlıyor. EV6, ana şirket Hyundai‘nin yeni E-GMP platformu etrafında inşa edildi. Ayrıca duyurulan ikinci E-GMP aracıdır olarak tanıtıldı.

Otomobil hakkında daha fazla teknik ayrıntı için, EV6‘nın tam olarak ortaya çıkmasını beklemeniz gerekecek. Kia henüz etkinlik için bir tarih açıklamadı, ancak etkinliğin Mart ayında olacağını belirtiyor.s

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir