KFC Yapay Et Sektörüne Giriyor! İnanılmaz Girişim

KFC Yapay Et Sektörüne Giriyor! İnanılmaz Girişim

0

KFC yapay et sektörüne tavuk parçalarını yapay hale getirerek giriyor. Dünyanın en büyük restoran zincilerinden bir tanesi olan şirket gelecekte sektörün bir numarası olma hedefiyle birlikte yapay et üretiminde bir ilki gerçekleştiriyor. Henüz çok yeni olan bu teknoloji üzerinde şirket çalışmalarına başladı.

KFC yapay et üretimi faaliyetlerini başlatıyor!

KFC yapay et üretimi faaliyetlerine başlıyor!

Şirket, Rus merkezli yapay et üreticisi 3D Bioprinting Solutions ile çalışmaya başladığını açıkladı. İlk adım olarak ekmek ve baharat gibi aperatiflerin üretilmesi için anlaşmış bulunuyorlar. Ardından tavuk parçacıkları hücrelerinin çoğaltılması için çalışmalar başlayacak. Üretim sürecinde hayvansal maddelerin kullanılacağı, bu yüzden vejeteryan bir yiyeceğin mevcut durumda ortaya çıkmayacağını hatırlatmakta fayda var.

KFC dünya çapındaki bazı restoranlarında tamamen vejeteryan yiyecekler servis ediyor. Ne yazık ki KFC yapay et üretimi için tamamen bitkisel maddeler kullanmayacak. Yine de üretim sonucunda ortaya çıkacak olan tavuk parçacıklarının normal şartlardan daha çevre dostu olacağı bir gerçek. Zira tavukların tavuk parçacıklarına dönüştürülmesi için harcanan kaynaklar azalacak.

3D yazıcı ile üretilen yapay etler gelecek yıllarda hayvanlardan elde edilen etlerin önüne büyük oranda geçebilir. İnsan tarafından üretilen etlerin gelecekte daha ucuza mal edilmesini bekliyoruz. Bu teknoloji geliştikçe verimlilik artacaktır ve bu maliyetlere yansıyacaktır.

Üretilecek olan tavuk parçacıkları ilk olarak Rusya’da satılacak. Zamanla üretim faaliyetlerin hızlanmasını umuyoruz. Sizin yapay olarak elde edilen etlere karşı bakış açınız nedir?

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir