Katlanabilir iPhone Hakkında İddialar! Samsung’dan Destek


Katlanabilir iPhone Hakkında İddialar

2023 yılında katlanılabilir telefon geleceğine dair Apple bilgi vermişti. Fakat mevcut durumda ortaya çıkan bilgilere baktığımız zaman katlanabilir iPhone daha erken ve farklı bir tasarımla karşımıza çıkabilir.

Microsoft Surface Phone gibi tablet benzeri bir yapıda Apple katlanabilir telefonun olacağı bekleniyordu. Bu beklentinin yanı sıra ortaya yeni iddialar atıldı.

Katlanabilir iPhone tasarımı iddiaları

Kısa süre önce paylaşılan bilgilere doğrultusunda, Apple katlanabilir modeli için, Samsung’dan ekran örnekleri istedi. Şuanda da iPhone 12 için de panel üretimi yapan Samsung katlanabilir telefon için dikey ve yatay olmak üzere, iki farklı tasarım şeklinde üretim gerçekleştiriyor.

Dev şirketin Samsung’dan bu tarz bir talepte bulunması sonrasında akıllara farklı düşünceler yerleşti. 2023’te gelmesi beklenen katlanabilir telefon daha kısa sürede piyasaya sürülebilir.

Mevcut durumda şimdilik Apple’ın tasarımının görüntüsü gizemini korusa da, uzmanlar Samsung panellerinin bu tasarıma yön vereceği düşüncesinde. Geçtiğimiz aylarda Apple katlanabilir telefon için katlanabilir bir batarya patenti de almıştı.

Apple’ın Gorilla Glass’ın katlanabilir formda ekran koruyucusu teknolojisini beklediği yönünde iddialarda gündemde çokça yer buluyor..

Daha geçtiğimiz senelerde imkansız gözüyle bakılan ve hayal dahi edilemeyen katlanabilir telefon şimdilerde kullanıma başlandı. Samsung ,Motorola ve Huawei bu hayali gerçeğe çevirdi. Farklı telefon markalarından da bu konuda çalışmalar sürüyor.

Apple her ne kadar bu teknolojiyi geriden takip etse de, Android rakiplerine göre çok daha farklı özelliklerle karşımıza çıkabilir. Sizce katlanabilir iPhone tasarımı nasıl olacak? Yorumlarınızı bekliyoruz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
10
Şaşkın
Kötü Kötü
4
Kötü
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
İlginç İlginç
3
İlginç
Aşk Aşk
1
Aşk
Korkunç Korkunç
6
Korkunç
Başarılı Başarılı
4
Başarılı
Lol Lol
5
Lol
Barış Özkan
Diyobi.com sitesi kurucusu ve yazarı.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir