Jeep Compass Yenilenen Modelleri ile Türkiye’de Satışta


Jeep Compass Yenilenen Modelleri ile Türkiye'de Satışta

Jeep, SUV sevenlerinin gözdesi yeni, Jeep Compass Yenilenen Modelleri Türkiye’de satışa çıkarttı. Donanım seçeneği 3 tane olan SUV, tüketicileri mutlu edecek özellikleriyle dikkatleri üzerine topluyor. Ayrıca Compass’ın hibrit motorlu versiyonu da ilerleyen aylarda ülkemizde olacak.

2020 yılının sonlarına doğru ilerledikçe otomobil üreticileri, yeni modellerini bu süreçte duyurmaya başladı. Şimdi de SUV segmentinin kritik isimlerinden biri olan Jeep, yeni Compass‘ları Türkiye pazarına getirdi. Jeep’in yeni SUV modeli, ülkemizde pek çok kişi tarafından ilgi gördü.

Yeni Compass modeli hem teknik detayları hem de iç tasarımıyla gözleri üzerine çevirtiyor. “Longitude“, “Limited” ve “S” olmak üzere 3 versiyon şeklinde ülkemizde satışa sunulan modeller, sahip oldukları teknolojik özellikleri ile de kendinden sıkça söz ettiriyor. Jeep’in yeni Compass modellerine hızlı bir şekilde bakış atalım.

Jeep Compass Yenilenen Modelleri Ülkemizde Satışta

Jeep Compass Yenilenen Modelleri Ülkemizde Satışta

Jeep Compass modelleri, Türkiye’de klasik olarak 1.4 litrelik 170 beygir benzinli motorla satışa çıkmıştı. Bu versiyonun 9 ileri otomatik şanzımanı da tüketicilerin gözüne girmişti. Yeni Jeep Compass modellerinde ise bu motor seçeneğinin yanında 120 beygir gücündeki 1.6 litrelik benzinli ve dizel motorları görüyoruz. Aynı zamanda şirket, yeni gelmekte olan SUV’larında 150 beygir gücündeki 1.3 litrelik bir motoru daha 6 ileri çift kavramalı otomatik şanzımanla birlikte satışa çıkartıyor.

Yeni Jeep Compass’ın Longitude versiyonunda 17 inç jant, siyah tavan rayları, elektrik ve ısıtmalı yan aynalar dikkatleri üzerine topluyor. İç tasarımına bakacak olursak 7 inç ekranlı bir multimedya ve bilgi sisteminin olduğunu gözlemliyoruz. Bu multimedya sistemi, Apple Car Play ve Android Auto ile uyumlu çalışıyor. Ayrıca anahtarsız çalıştırma, hız sabitleyici ve şerit takip sistemi gibi özellikler standart olarak karşımıza çıkıyor.

Jeep’in yaptığı açıklamalar neticesinde giriş seviye bir Compass’a sahip olmak için yapacağınız ödeme, 314 bin 900 TL. Donanım seviyesi ve aracın sahip olduğu diğer nitelikler değiştikçe, yapacağınız ödeme miktarı da artıyor. Ayrıca bu aracın hibrit motorlu versiyonu “Compass 4xe Plug-in Hibrid” de önümüzdeki aylarda Türkiye pazarındaki yerini alacak.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
6
Şaşkın
Kötü Kötü
4
Kötü
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
İlginç İlginç
2
İlginç
Aşk Aşk
1
Aşk
Korkunç Korkunç
6
Korkunç
Başarılı Başarılı
10
Başarılı
Lol Lol
5
Lol
Barış Özkan
Diyobi.com sitesi kurucusu ve yazarı.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir