Japonya’da 7.1 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi!

Japonya’da 7.1 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi!

0
Japonya’da 7.1 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi!

Son dakika açıklamasına göre Japonya’da doğal afet meydana geldi. Fukuşima kıyılarında yaşanan depremin ardından ufak sarsıntılar aralıklı olarak devam ettiği bildirildi. Depremin hissedildiği yerlerin başında başkent Tokyo gelirken bir çok şehirde ciddi sorun yok. Japonya’da 7.1 Büyüklüğünde Deprem!

Resmi kanallarda depremin büyüklüğü 7.1 olarak açıkladılar. Fukuşima’da 2011 yılında meydana gelen depremin ardından bölgede nükleer felaket meydana geldi. Bu felaket sonrasında bir çok zaiyat oluştu. Mal ve can kaybı hat safhadaydı.

Japonya’da 7.1 Büyüklüğünde Deprem

Japonya Meteoroloji Ajansı‘ndan yapılan açıklamaya göre deprem; Fukuşima açıklarında yerel saatle 23.08‘de, yerin 60 kilometre altında kaydedildi. Yapılan bir diğer açıklamada tsunami uyarısı verilmeyeceği duyuruldu. Bunun yanında sosyal medya üzerinden deprem ile ilgili görüntüler mevcut. Şuana kadar can kaybının olup olmadığı açıklanmadı.

Tokyo’daki Binalar Zarar Gördü

Depremin yerel saatle 23:08’de meydana geldiği belirtilirken depremin olduğu bölgeye yaklaşık 300 kilometre uzaklıktaki başkent Tokyo’da binaların sallandığını aktardılar.

Deprem nedeniyle büyük bir hasar meydana gelmediği aktarılırken devlet televizyonu NHK de Tokaimura nükleer tesisinde herhangi bir problem olmadığını duyurdu.

2011’deki nükleer felaket nasıl gerçekleşti?

Japonya’da 2011 yılında meydana gelen Tōhoku depreminin ardından Fukuşima’da nükleer felaket yaşadılar. Depremin ardından yaşanan tsunami nedeniyle Fukuşima’daki nükleer santraldeki reaktörler atmosfere radyoaktif madde sızdırmaya başlamıştı. 2011 yılında meydana gelen depremin büyüklüğü 9.0 olarak ölçülmüş.

Japonya’da yaşanan ve ciddi büyüklüğü olan deprem hakkında ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir