Coca-Cola Kağıt Şişelerde İçecek Satacağını Açıkladı

Coca-Cola Kağıt Şişelerde İçecek Satacağını Açıkladı

0

Dünyanın en büyük şirketleri arasında bulunan Coca-Cola Company, plastik kullanımını minimuma indirmek amacıyla çok önemli bir adım attı. ABD merkezli firma yüksek oranda sürdürülebilir bir kağıt şişenin testi mevcut. Ürünün önümüzdeki yazdan itibaren online olarak satışa çıkacağının bilgisi var. Coca-Cola Kağıt Şişelerde içecek satacak.

Coca-Cola Kağıt Şişelerde İçecek Satacak

Coca-Cola Kağıt Şişelerde

Plastik şişelerin çevreye verdiği zararı engellemek isteyen bir girişim de bugün Coca-Cola tarafından bilgi mevcut. Kâğıt şişeler, bu yaz yalnızca 2.000 adetle sınırlı AdeZ içeceklerinin satışlarında kullanacaklar.

Coca-Cola Company, yakın gelecekte plastik şişelerden kağıt şişelere geçebilirler. Bunun yanında Amerikalı şirket, Macaristan’daki tesislerde sürdürülebilirlik oranı yüksek bir kağıt şişeyi test ettiğini belirtti.

SlashGear’ın aktardığı bilgilere göre Coca-Cola Company, sürdürülebilir kağıt şişeler üretmek için Danimarkalı şirket The Paper Bottle Company ile işbirliği yaptı. Haberde daha bir çok detaya yer veriliyor.

Şirketin sürdürülebilirlik çalışmaları hem gezegen hem de sektör farkındalığı için çok büyük bir önem taşıyor. Ayrıca plastik kullanımı ne kadar artarsa su kaynaklarındaki kirlilik de o kadar artıyor.

Araştırmalara göre her yıl 9 milyon ton plastik atık, plajlardan, nehirlerden ve derelerden okyanuslara akıyor. Ancak bu da, okyanuslarda yaşayan canlıların bol miktarda plastik yutmalarına neden oluyor. Bu konu ile ilgili sizin düşünceleriniz neler? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir