1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. İşte Asya’daki En İyi ve En Kötü Yollara Sahip Ülkeler!

İşte Asya’daki En İyi ve En Kötü Yollara Sahip Ülkeler!


Her geçen gün yeni bir konu hakkında araştırma yapılıyor. Şimdi de bu araştırmalara bir yenisi daha eklendi. Asya ülkelerinin yol kaliteleri hakkındaki liste haberimizde yer almakta. İşte Asya’daki En İyi ve En Kötü Yollara Sahip Ülkeler!

İşte Asya’daki En İyi ve En Kötü Yollara Sahip Ülkeler!

İşte Asya’daki En İyi ve En Kötü Yollara Sahip Ülkeler!

Yolların kalitesi ülkeler için büyük önem teşkil etmekte. Özellikle de üretimin gerçekleşmesinde ve sürdürülebilmesinde önemli bir yere sahip. Üretim ülkenin gelişimine doğrudan katkı sağlayan bir faktör olduğu için yol kalitesi ülkenin gelişmişlik seviyesine katkı sağlamakta.

Yeni bir araştırma yapıldı ve araştırmanın konusu Asya ülkelerinin yol kaliteleri: olmakta. Ayrıca söz konusu olan araştırmada ülkemiz de yer almakta. Paylaşılan harita üzerinde aldıkları puanlara göre Asya ülkelerinden kaliteli yollara sahip olan ilk 5 ülke şu şekilde:

  • Singapur – 6,5
  • Hong Kong – 6,1
  • Japonya – 6,1
  • Birleşik Arap Emirlikleri – 6
  • Güney Kore – 5,9

Ülkelerin içinde en düşük puanı alan ülkeye bakıldığında 2,1 puanla Yemen’i en alt sırada görmek mümkün. Bir alt sırasında ise 2,6 puan ile Lübnan bulunmakta. Ayrıca Nepal en kötü üçüncü yol kalitesine sahip olan Asya ülkesi olarak 2,9 puan almakta.

İşte Asya’daki En İyi ve En Kötü Yollara Sahip Ülkeler!

En çok merak edilen soru ülkemizin kaçıncı sırada yer aldığı olmakta. Ülkemiz yollarının kalitesine göre 1 ile 7 aralığında puanlandırılan ülkeler arasında 5 puan alarak 13’üncü sırada bulunmakta. Ayrıca söz konusu haritanın genel durumuna bakıldığında ülkemizdeki yolların diğer birçok yere göre gelişmiş olduğunu görmekteyiz. Bir diğer yapılan araştırma Avrupa ülkelerinin sahip olduğu yolların kalitesi idi. Bu araştırmada da Türkiye 12’nci sıraya yer almakta.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünmektesiniz? Sizce Türkiye’nin yolları kaliteli mi? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap