İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Facebook ve Gmail’in Başı Dertte! İşte Detaylar

Facebook ve Gmail’in Başı Dertte! İşte Detaylar


Birden çok kullanıcı geri bildirimlerde bulunarak Gmail ve Facebok uygulamalarında erişim sorunları yaşadıklarını belirttiler. Facebook ve Gmail’in Başı Dertte! İşte Detaylar

Facebook ve Gmail’in Başı Dertte! İşte Detaylar

Facebook ve Gmail'in Başı Dertte! İşte Detaylar

Popüler sosyal medya uygulaması Facebook’un üstünde son zamanlarda kara bulutlar dolaşıyor. Şimdi de uygulamadan yeni bir haber geldi ve dün  erişim sorunu yaşandığı ortaya çıktı. Uygulamanın kullanıcıları  Downdetector’de rapor bildirdiler. Kullanıcılar raporlarında platformun hem web sürümünde hem de uygulamasında problem yaşadıklarını belirttiler. Ayrıca yapılan araştırmaya göre uygulamaya giriş yaparken hatayla karşılaştığını raporlayan kullanıcıların yüzde 15 oranında olduğu belirlendi. Şimdilik Instagram ve WhatsApp’ta herhangi bir erişim sorunu bulunmamakta.

Ayrıca Facebook platformuna ek olarak birçok kullanıcı Gmail hizmetinde erişim sorunu yaşadıklarını belirtmekte. Downdetector’e raporlayan kullanıcıların yarısından çoğu Gmail’in sitesinde problem yaşadığını söylemekte. Ayrıca kullanıcıların yüzde 23’ü giriş sırasında, yüzde 20’ye yakını mailleri alma sürecinde sıkıntı yaşadığını söyledi.

Bildiğiniz üzere Facebook platformu geçtiğimiz hafta bir rekora imza atarak 6 saat süren bir kesinti yaşamıştı. Söz konusu kesinti sayesinde de birçok rakip uygulama bu fırsattan faydalandı. Daha sonra ise popüler platform birçok eleştiriye maruz kalmıştı. İlerleyen günlerde ise şirket pek tatmin edici olmayan açıklamalarda bulunarak kullanıcıları rahatlatmıştı. Ancak dün yaşanan olay hakkında şimdilik her iki şirketten de konu ile ilgili bir açıklama gelmedi. Popüler şirketlerin kısa bir zaman içinde açıklama yapmaları dört gözle beklenmekte.

Peki siz bu olay hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca Facebook ve Gmail platformlarını kullanmakta mısınız? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap