İran Kripto Para Madenciliğini Yasakladı! Yeni Açıklama Geldi
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

İran Kripto Para Madenciliğini Yasakladı! Yeni Açıklama Geldi

0

2021 yılı içerisinde yapılan kripto paralar ile ilgili pek çok olumlu ve olumsuz açıklama mevcut. İran ise geçtiğimiz aylarda kripto para madenciliğini yasaklamıştı. Ayrıca şimdi ise konu hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Başkan Hassan Rouhana, yasaklamanın sebeplerini paylaştı. Pek çok kişi bu konunun detaylarını merak etmekteydi. İran Kripto Para Madenciliğini Yasakladı!

İran Kripto Para Madenciliğini Yasakladı

İran Kripto Para Madenciliğini Yasakladı

Kripto para madenciliği son yıllarda dünya genelinde popülerliğini arttırmıştı. Bu nedenle ekran kartı fiyatlarında da gözle görülen bir artış bulunmakta. Söz konusu durumdan dolayı Çin ve İran başta olmak üzere bir kaç ülke madenciliğe yasak getirdi.

Popülerliğini her geçen gün arttıran kripto para madenciliği için yayımlanan raporda iklim ve enerji kaynağı krizlerini tetiklediği belirtildi. Ayrıca sürdürebilirlik problemlerinin ortaya çıktığı açıklandı. Bu nedenle bazı adımların atıldığı anlaşılmakta.

Başkan Hassan Rouhana, kripto para madenciliğinin büyük şehirlerde elektrik kesintilerine neden olduğunu söyledi. Bunun yanında işletmelerin de bu sorundan etkilendiğini belirtti.

Başkan Rouhana, “İran’daki kripto para madenciliğinin yüzde 85’i yasadışı ve lisanssız. Yetkili kripto para madencileri yaklaşık 300 MegaWatt (MW) elektrik tüketmekte. Ancak yasadışı madencilik yapanlar 2.000 MW elektrik tükettiği için büyük şehirlerde elektrik kesintileri gerçekleşiyor.” ifadeleri mevcut.

Kripto paralar ve kripto para madenciliği ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Daha önce kripto paralara yatırım yapmış mıydınız? Alt kısımdan yorum yaparak sizlerde düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap