iPhone’a Gelecek Olan Bu Yılki Emojiler Açıklandı!

iPhone’a Gelecek Olan Bu Yılki Emojiler Açıklandı!

0

Emojipedia, Unicode Standardındaki emoji karakterlerinin anlamını ve ortak kullanımını belgeleyen bir emoji referans web sitesi. Son olarak Emojipedia, içinde bulunduğumuz yılın Apple cihazlarına gelmesi beklenen Emoji 14.0 sürümündeki yeni emojileri paylaştı. iPhone’a Gelecek Olan Bu Yılki Emojiler Açıklandı!

iPhone’a Gelecek Olan Bu Yılki Emojiler Açıklandı!

iPhone’a Gelecek Olan Bu Yılki Emojiler Açıklandı!

Unicode Konsorsiyumu‘nun Emoji 14.0 sürümü için taslak tasarımlar onay için artık hazır. Emojipedia ise, önümüzdeki yıl iPhone’a gelebilecek yeni emojilere dair tasarımları internet sitesinde paylaştı. Söz konusu olan tasarımda birçok yeni görsel yer almakta. Eriyen yüz, asker selamı, kral, ogre, lotus, daldaki kuş yuvaları ve fasulye gibi tasarımları görmekteyiz.

Ancak Emojipedia’nın yayınladığı yeni tasarımlar taslak durumunda olmakta ve şimdilik onaylanmadı. Fakat emoji uzmanı ve Emojipedia‘nın kurucusu Jeremy Burge, bu yılın sonundan itibaren iPhone ve diğer cihazlara gelmeleri beklenen emojilerin ayrıntılı görüntülerini yayınladı. Tasarımlarda eriyen yüz, asker selamı, kral, ogre, lotus, daldaki kuş yuvaları ve fasulye emojileri bulunmakta. Ayrıca tekerlek, düşük pil, bardaktan dökülen sıvı, kimlik kartı, baloncuk ve röntgen emojileri de mevcut.

Ayrıca Emoji 14.0 şimdilik taslak durumunda olduğundan dolayı, Jeremy, “Her emojinin Eylül 2021’deki nihai onaydan önce değişebileceğini” belirtmekte. Fakat, geçmiş yıllarda taslakta bulunan birçok emojinin nihai listede yer aldığını da eklemekte. Ayrıca Apple bilindiği üzere çoğunlukla yeni onaylanan emojileri iOS‘a getirmekte hızlı davranmakta. Gelen bilgilere göre bu sonbaharda, onaylanan emojilerin iOS 15.1 güncellemesi veya benzerleri ile iPhone’a geleceği belirtilmekte.

Peki siz bu yeni emojiler hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir