iPhone 13 Üretimi İle İlgili Yeni Bilgiler Geldi

iPhone 13 Üretimi İle İlgili Yeni Bilgiler Geldi

0

Piyasaya yeni sürülen iPhone 12 için yaşanmakta olan stok sorunları sonrasında analistler iPhone 13 üretimi ile ilgili yeni bilgiler paylaştı. Apple ile ilgili yaptığı analizlerle dikkat çeken Ming-Chi Kuo, iPhone 12 ve iPhone 13 arasında çok belirgin ve büyük farklar olacağını söyledi.

Sizlerin de bildiği üzere Dünyamız koronavirüs salgınıyla uğraşıyor ve bu salgın teknoloji dünyasını da fazlasıyla etkilemiş durumda. Etki o kadar büyük oldu ki bazı ürünlerin üretimi ve tedariki yapılamaz dereceye ulaştı. Buna en yakın örnek olarak ise iPhone 12’yi göstere biliriz. Çünkü sayısı belirli olan ve satışa çıkan iPhone 12 kısa sürede tükendi.

iPhone 13 üretimi sekteye uğramayacak

iPhone 13 Üretimi

Kuo,gelecek olan model ile ilgili analizlerini paylaştı ve iPhone 12 modelinin söz konusu salgın nedeniyle piyasaya geç sürülmesi üzerine dikkatleri çekti. Fakat bu durumun iPhone 13 için geçerli olmayacağı hakkında görüş belirtti. A15 işlemcisi bulunması beklenen modelin seri üretimi için Apple’ın normal süreci uygulayacağını aktardı.

iPhone 13’ün üretimi ile ilgili yapmış olduğu söz konusu yoruma dayanak olarak, iPhone 12 için üretim süreci gösteriliyor. Çünkü gelenek haline gelmiş olarak her yeni iPhone üretiminin, eylül ayında başladığı biliniyor. Ancak iPhone 12 için üretimin başlamadığı tanıtım etkinliğinin de ertelendiğine dikkat çekildi. Bu durumun sonucunda da iPhone 12 ile iPhone 12 Pro 23 Ekim’de ve iPhone 12 mini ile iPhone 12 Pro Max 13 Kasım tarihinde piyasaya sunuldu.

Önümüzdeki yıl virüs salgınının minimuma inmesi ile birlikte iPhone 13 üretiminde ve tedarikinde herhangi bir sorunla karşılaşılmayacağı söyleniyor. Fakat salgının son bulacağı tarih için net bir zaman belirtilemiyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir