1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Instagram Hikaye Taslakları Geliyor! İşte Beklenen Özellik

Instagram Hikaye Taslakları Geliyor! İşte Beklenen Özellik


Sevilen ve çokça kullanılan sosyal medya platformu Instagram, yeni bir özelliği getirmek üzere. Hikayeler ile ilgili olan bu özellikte kullanıcılar çektikleri hikayeleri taslak olarak kaydetme imkanı mevcut. Sonrasında istedikleri zaman yayınlayabilecekleri öğrenildi. Instagram Hikaye Taslakları!

Bir çok platformda bulunan hikayeler özelliği fazlasıyla kullanılmakta. Her geçen gün yeni özellikleriyle karşılaştığımız story paneline şimdi kullanıcıların uzun süredir beklediği o araç geliyor.

Instagram Hikaye Taslakları

Instagram Hikaye Taslakları Gelmekte! Beklenen Özellik

Instagram hikayelerini taslak olarak kaydetme yeniliği Alessandro Paluzzi adlı yazılımcı tarafından platformun gizli kodları arasından keşfedildi. Ayrıca bu bilgi ekran görüntüsü ile kanıtı mevcut.

Yukarıdaki görselden de anlayabileceğiniz üzere, story çekip yayınlamadan kapattığınızda taslak seçeneği gelmekte. Ayrıca açılan pencere içerisinde üç seçenek bulunmakta. Silme, kaydetme ve işlemi iptal etme. Kaydedilen taslaklarınız fotoğraf ve videoların bulunduğu pencerede gözlemlenecek.

Taslak olarak kayıt etme seçeneği aslında şu anda Instagram’da zaten mevcut. Kullanıcılar bunu uzun yıllardır gönderi paylaşma ekranında görüyorlar. Aynı zamanda kısa video odaklı Reels adlı araçta da yine görüntüleri taslaklara almak mümkün. Platform bu fonksiyonu yalnızca Hikayeler penceresinde eksik tutmuştu. Biraz geç de olsa nihayet geliştiriciler konuya el atmaya karar verdi.

Peki siz yaşanan bu gelişme ile ilgili ne düşünmektesiniz? Gelmekte olan özelliği faydalı buluyor musunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap