Instagram Hikaye Taslakları Geliyor! İşte Beklenen Özellik
 1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya Haberleri

Instagram Hikaye Taslakları Geliyor! İşte Beklenen Özellik

0

Sevilen ve çokça kullanılan sosyal medya platformu Instagram, yeni bir özelliği getirmek üzere. Hikayeler ile ilgili olan bu özellikte kullanıcılar çektikleri hikayeleri taslak olarak kaydetme imkanı mevcut. Sonrasında istedikleri zaman yayınlayabilecekleri öğrenildi. Instagram Hikaye Taslakları!

Bir çok platformda bulunan hikayeler özelliği fazlasıyla kullanılmakta. Her geçen gün yeni özellikleriyle karşılaştığımız story paneline şimdi kullanıcıların uzun süredir beklediği o araç geliyor.

Instagram Hikaye Taslakları

Instagram Hikaye Taslakları Gelmekte! Beklenen Özellik

Instagram hikayelerini taslak olarak kaydetme yeniliği Alessandro Paluzzi adlı yazılımcı tarafından platformun gizli kodları arasından keşfedildi. Ayrıca bu bilgi ekran görüntüsü ile kanıtı mevcut.

Yukarıdaki görselden de anlayabileceğiniz üzere, story çekip yayınlamadan kapattığınızda taslak seçeneği gelmekte. Ayrıca açılan pencere içerisinde üç seçenek bulunmakta. Silme, kaydetme ve işlemi iptal etme. Kaydedilen taslaklarınız fotoğraf ve videoların bulunduğu pencerede gözlemlenecek.

Taslak olarak kayıt etme seçeneği aslında şu anda Instagram’da zaten mevcut. Kullanıcılar bunu uzun yıllardır gönderi paylaşma ekranında görüyorlar. Aynı zamanda kısa video odaklı Reels adlı araçta da yine görüntüleri taslaklara almak mümkün. Platform bu fonksiyonu yalnızca Hikayeler penceresinde eksik tutmuştu. Biraz geç de olsa nihayet geliştiriciler konuya el atmaya karar verdi.

Peki siz yaşanan bu gelişme ile ilgili ne düşünmektesiniz? Gelmekte olan özelliği faydalı buluyor musunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir