iOS 15 Beta 6 Sürümü Yayınlandı! İşte Detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri

iOS 15 Beta 6 Sürümü Yayınlandı! İşte Detaylar

+ - 0

En çok tercih edilen teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, iOS 15 ve iPadOS 15 beta 6 sürümlerini yayınladı. Gelen sürümlerle birlikte birçok hatalar düzeltilmekte ve yenilikler eklenmekte. iOS 15 Beta 6 Sürümü Yayınlandı! İşte Detaylar

iOS 15 Beta 6 Sürümü Yayınlandı! İşte Detaylar

iOS 15 Beta 6 Sürümü Yayınlandı! İşte Detaylar

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz Eylül ayında popüler şirket bir etkinlik düzenlemişti. Ayrıca söz konusu etkinlikten sonra kullanıcılar cihazlarına yeni güncellemelerin gelmesini beklemekteler. Şirket  iOS 15 ve iPadOS 15 işletim sistemlerinin beta 6 aşamasına giriş yaptı. Bir önceki beta sürümünün üzerinden 1 hafta geçmesine rağmen yeni sürüm yayınlanmakta. Ayrıca erişime sunulan 19A5325f yapı numaralı yeni güncellemeyi Apple geliştiricileri kullanabilmekteler.

Daha önceki güncellemelerde olduğu gibi, yeni sürümün kullanıcıların cihazlarını etkileyecek problemlere sahip olabilme şansı mevcut. Bu sebepten dolayı kullanıcıların geliştirici değiller ise veya özel bir gerekçeleri yoksa, potansiyel çökme gibi sıkıntılardan muzdarip olmamak için tam sürümü beklemelerinde fayda var.

Ayrıca söz konusu yeni güncelleme ile birlikte iOS 15 betalarda olan temel sorunlar ve bug’lar yok olmakta. Akıllı telefonun yerleşik uygulamalarında da birkaç değişiklik eklenmekte. Safari tarayıcının adres çubuğu daha önce yayınlanan beta sürümlerde aşağı kısma konumlandırılmış fakat bu görünüş kullanıcılar tarafından beğenilmemişti. Bu konuda şirket artık kullanıcılarını dinleyerek sekme çubuğunun konumunu kullanıcı tercihine bırakmakta.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap