1. Ana Sayfa
  2. Telefon
  3. iOS 14.5 Beta 2 Yayınlandı! iPhone İçin Yeni Özellikler

iOS 14.5 Beta 2 Yayınlandı! iPhone İçin Yeni Özellikler


iOS 14.5 Beta 2

Son yıllara baktığımız zaman iOS güncellemeleri çok hızlı yayınlanmaya başladı. Söz konusu güncellemelerden biri bitmeden bir sonrakinin Beta süreci başlama durumu mevcut. İlk olarak Şubat ayında gördüğümüz iOS 14.5 Beta 2 sürümü ile karşımızda.

Geleneği bozmayan Apple, iPadOS 14.5 Beta 2‘nin yanı sıra Apple Watch gibi diğer ürünlerin yazılımları için beta sürümlerini de yayınladı. Gündeme bomba gibi düşen bu güncelleme ile ilgili bilgileri sizler için derledik.

iOS 14.5 Beta 2 ile iPhone birçok yeni özelliğe kavuşuyor

PlayStation 5 ve Xbox Series X kontrolcüleri iPhone ve iPad ile uyumlu hale geldi. Gizlilik konusunda önemli bir adım daha bu güncelleme ile atıldı. Apple bir uygulama sizi izlemeye çalıştığında durumu bildirerek onayınızı istiyor.

iOS 14.5 Beta 2

Podcast ve Haberler uygulamasının tasarımında küçük değişiklikler sundu. Ayrıca iOS 14.5, Hatırlatıcı uygulamasını daha işlevsel hale getiriyor. Bunun yanı sıra çift SIM 5G desteği de güncelleme ile birlikte iPhone’lara geliyor.

Güncelleme Siri’nin Apple Müzik yerine diğer alternatifleri varsayılan uygulama olarak kabul etmesini sağladı. iPhone 12 serisinin tamamı 5G teknolojisini destekliyor. Ancak çift SIM kart ile 5G teknolojisinden aynı anda yararlanmak pek mümkün değildi. iOS 14.5 ile bu sorun ortadan kalkmış oluyor.

Peki gelen bu güncelleme ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? iOS 14.5 güncellemesi sizde mevcut mu? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap