1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Ethereum nedir? Bitcoin’den Sonra En Değerli Kripto Para

Ethereum nedir? Bitcoin’den Sonra En Değerli Kripto Para


Son yıllarda popüleritesini arttıran ve tercih edilen yatırım olan kripto paraların en büyük olanı Bitcoin’dir. Bitcoin dışındaki tüm paralar ”altcoin” olarak isimlendirilir. Peki Ethereum nedir?

Altcoinlerin dışında tutulan Ethereum ise mevcut. Kripto paraların çalışma mekanizması olan blockchain’in geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için uğraşan yenilikçi bir teknoloji olmasın Ethereum’u özel kılıyor. Uzmanlar ve kullanıcılar tarafından diğer altcoinlerin dışında tutulmasına sebep oluyor.

Ethereum nedir?

Ethereum nedir

Ethereum, Kanadalı yazılımcı Vitalik Buterin tarafından geliştirilen bir blockchain sistemidir. Güç kaynağı olarak Ether (ETH) kripto para birimini kullanır. Daha çok yeni yazılımlar oluşturmak amacıyla tasarlanan bu coin, çeşitli coinler üretmenize de olanak sağlar. Ethereum kişisel verilerin üçüncü şahısların eline geçmesini engellemeyi tercih ediyor. Ethereum, daha çok yazılımsal alışverişlerde ve kodlama alanlarında tercih ediliyor. Ayrıca pek çok kişi tarafından altın ve döviz gibi yatırım aracı olarak görülüyor.

Ethereum, günümüzde Bitcoin’den sonra en çok işlem yapılan ikinci büyük kripto paradır. Ocak ayından beri %142 gibi oldukça iyi bir büyüme gerçekleştiren Ethereum, geleceği parlak coinlerden bir tanesi olarak nitelendiriliyor. Ethereum kurucusu konu ile ilgili açıklama yaptı, kripto para biriminin önemi ve değeri ile ilgili konuştu.

Günümüzde 1 Ethereum 1800 dolar değerinde. Ancak kripto para piyasasının gelişmesi ile Eth’nin de bir atılım gerçekleştirmesi durumu var. Yeni rekorlara çıkacağı ile ilgili düşünceler mevcut. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap