Instagram’dan En Çok Kazanan Ünlüler Belli Oldu!

Instagram’dan En Çok Kazanan Ünlüler Belli Oldu!

1

Instagram’dan en çok kazanan ünlüler belli oldu. Instagram sevilen bir eğlence ağı olsa da pek çok kişi için de gelir kapısı olmuş durumda. Farklı bir çok platformun aksine Instagram’dan gelir sağlamak çok daha kolay.

Bunların ötesinde zaten ünlü olan ve Instagram’da da bu ününü devam ettiren kişiler bulunuyor. Milyonlarca takipçisi bulunan ünlüler, Instagram üzerinden çok daha fazla para kazanabiliyor.

Instagram’dan en çok kazanan ünlüler listesi

Her yıl takipçi sayılarını katlayarak arttırırken reklam gelirlerini de yükselten ünlü isimlerin 2020 yılını yarılamışken ne kadar kazandıkları da ortaya çıktı. Instagram’dan en çok kazanan ünlüler listesinde dünyanın her yerinde tanınan ünlüler yer alıyor. Geçen yıla oranla isimlerde pek bir değişim görülmese de kazanılan rakamlar katlanmış durumda.

Instagram Rich List 2020 şeklinde hazırlanan bu listede dünyaca ünlü isimler yer alıyor. Listede, Instagram’dan elde ettikleri kazançlar ve sahip oldukları takipçi sayısı ile birlikte, farklı alanlardan 100 sosyal medya ünlüsü yer alıyor.

Instagram’da TheRock ismiyle bilinen Dwayne Johnson, 187 milyonu aşkın takipçisiyle post başına 1 milyon dolar kazanıyor.

Instagram takipçileri listesindeki olağanüstü büyümesiyle dikkat çeken, The Rock, Kylie Jenner, Kim Kardashian ve Ariana Grande gibi ünlüleri 2019’da geçerek şaşırtmıştı.

Instagram’dan en çok kazanan ünlüler

İkinci sırada ise Kylie Jenner yer alıyor. Jenner, Forbes’a göre geçen yıl en çok kazanan kişi. Jenner, 181 milyon takipçiyle, paylaşım başına 986 bin dolar kazanıyor.

Kylie Jenner’ın ardından dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo, 224 milyon takipçisiyle geliyor ancak post başına 889 bin dolar kazandığı için Jenner’ın altında üçüncü sırada yer alıyor.

İlk 5’te aynı aileden iki kişi bulunuyor, kast ettiğimiz kişi elbette Kim Kardashian. Kardashian, TV şovu ve yaptığı fotoğraf çekimleriyle biliniyor olsa da 175 milyon takipçisiyle her paylaşım başına 858 bin dolar kazanıyor.

Instagram’ın en çok kazananları arasında ilk 5’te üç kadın bulunuyor. Bunlardan birisi ve listede 5’inci sırada yer alan ünlü sanatçı Ariana Grande, 191 milyonu aşkın takipçisiyle her paylaşım başına 853 bin dolar kazanıyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 19 Temmuz 2020

  Millet ne paralar kazanıyor ya! Bir paylaşımla yüz binlerce dolar gerçekten şaşırtıcıı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir