2021 Ford Bronco Özellikleri Hakkında Tanıtımı Yapıldı!
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil

2021 Ford Bronco Özellikleri Hakkında Tanıtımı Yapıldı!

0
2021 Ford Bronco Özellikleri Hakkında Tanıtımı Yapıldı!

2021 Ford Bronco özellikleri tanıtımı yapıldı ve yenilenen SUV’un özellikleri belli oldu. Tasarımında geçmişten izler bırakan yeni model, motor ve şanzıman bölümlerindeki ilgi çekici özellikleriyle de dikkatleri üzerine topluyor.

Off road yetenekleriyle adından söz ettiren yeni model Bronco, tek kapılı ve çift kapılı olarak kullanıcılarla buluşacak. Sökülebilir tavan ve kapıları sayesinde de arazi şartlarına uygun olan model, 7 ileri manuel ya da 10 ileri otomatik şanzımana sahip.

2021 Ford Bronco özellikleri

4 x 4 sınıfında Jeep ile mücadele edecek olan yeni modelin tasarımında, eski tasarıma sadık kalındı. Geçmiş yılların görüntüsünü taşıyan yeni model, 2 kapılı ve 4 kapılı olarak kullanıcıların karşısına çıkacak. Model her iki tasarım seçeneğinde de kapıların ve tavanın çıkarılabilmesini sağlayacak. 35 inçe varan jantlar sayesinde de arazide kullanım çok daha kolay olacak.

Otomobilin farları incelendiğinde de eski tasarımda olduğu gibi yuvarlak bir şekilde yerleştirildiği görülüyor. Ön ızgaranın ortasında bulunan yatay şerit de korunarak tasarıma eklenmiş. Aynı zamanda çamurluklarda yer alan detaylar da kendisini korumuş durumda.

2021 Ford Bronco özellikleri

İç tasarımda da günümüz Ford modellerinin esintilerini görmek mümkün. Modelin iç kısmında birçok yere Bronco yazısı bulunuyor. Ayrıca tutunma yerleri de bir çok kişi tarafından dikkat edilen bir bölüm. Kapılarda eşya koyabilmek için fileli cepler bulunuyor. Direksiyonda da multimedya kontrolü için butonlar mevcut. Multimedya sistemi ise 8 inç büyüklüğünde ve Apple CarPlay ile Android Auto desteğine sahip. Ford Co-Pilot 360 sürücü asistanı da bu sistemde görev alıyor.

2021 Ford Bronco özellikleri içinde modelin 2 adet motor seçeneği bulunuyor. Benzinli olan iki motor, 2.3 litre EcoBoost ve 2.7 litre EcoBoost V6 olarak kendisini gösteriyor. İlk model 273 bg ve 420 Nm tork değerine sahip. Tırmanma vitesiyle 7 ileri manuel vites şanzıman bu motor seçeneğinde yer alıyor. İkinci motorda ise 314 bg ve 542 Nm tork değeri bulunuyor. Bu motor, 10 ileri otomatik şanzıman desteği sunuyor.

2H, 4H ve 4L sürüm modu bulunan modelin çekme kapasitesi ie 1.587 kg olarak duyuruldu. İlk motor seçeneğine sahip olan modelin fiyatı 29.995 dolardan başlarken, V6 motorlu modelin fiyatı 34.695 dolardan başlıyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap