İnstagram Yeni Özellik! WhatsApp’tan Bir Özellik Getiriliyor

İnstagram Yeni Özellik! WhatsApp’tan Bir Özellik Getiriliyor

0

Instagram Yeni Özellik, sosyal medya nın bir numarası Facebook, fazlasıyla popüler bazı platformların da sahibi konumunda bulunuyor. Facebook, şirket içerisinde barındırdığı bu platformlara ise birbirine benzer özellikler ekleyebiliyor.

İnstagram Yeni Özellik geliyor.

Sosyal medya platformu olan ve milyarlarca kullanıcısı bulunan Facebook, 5 milyardan fazla yüklenen mesajlaşma uygulaması WhatsApp ve 1 milyardan fazla yüklenen sosyal medya platformu olan Instagram’ın da sahibi konumunda bulunuyor.

Sosyal medya devinin çok fazla popüler platformu bünyesinde bulundurmasına ise zamanında yapılan doğru yatırımlar ve getirilen doğru özellikler yer alıyor. Şirket, bir çok popüler platforma sahip olduğu için aralarında özellik aktarımı gerçekleştirebiliyor. Kısa zaman sonra bu özellik geçişlerinden bir tanesini daha gerçekleştirilmiş olacak.

İnstagram Yeni Özellik Geliyor

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi Facebook, popüler sosyal medya platformlarına sahip ve bu yüzden WhatsApp, Instagram ve Facebook Messenger içerisinde benzer özellikler görebiliyoruz. Şuanda WhatsApp’ta olan bir özellik, biraz daha değiştirilmiş bir şekilde Instagram’a getiriliyor.

Instagram’a gelmek üzere olan bu özellik, WhatsApp’ta da mevcut bulunan ve istediğiniz sohbetlerinizi sabitleyebilme özelliğinin bir benzeri oldu. Özelliği ilk keşfeden kişi ise teknoloji dünyasının bilinen isimlerinden Jane Manchun Wong oldu.

Instagram’a gelecek olan yeni özellikle birlikte yorumlar sabitlenebilecek ve sayfa sahipleri, istediği yorumlara dikkat çekebilecek. Sabitlenen bu yorumlar daha görünür olabilecekler, ayrıca isterseniz kendi yorumlarınızı isterseniz de başkalarından gelen yorumları sabitleyebileceksiniz.

Gelecek olan bu özellik instagram için yeni olsa da farklı platformlar bu özelliği uzun süredir kullanıyordu. Örneğin YouTube, kanal sahiplerinin, videolara gelen yorumların diğerleri tarafından da görülebilmesi için sabitlenmesine izin veriyordu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir