İnstagram ve Facebook Maske Takma Uyarısı Gelecek!
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

İnstagram ve Facebook Maske Takma Uyarısı Gelecek!

+ - 1
İnstagram ve Facebook

Koronavirüs vaka sayılarının tüm dünyada artışa geçmesiyle birlikte Facebook, insanlara maske takmaları gerektiğini hatırlatmanın iyi bir fikir olacağını düşündü. Yeni gelecek özellik ile birlikte Facebook ve Instagram ana sayfalarının en üstünde maske takılması gerektiğini hatırlatan bir uyarı ile karşılaşacaksınız.

Yeni tip koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini sürdürmeye devam ediyor ve bununla birlikte koronavirüs tedbirlerine uyulmaması nedeni ile çok hızlı bir şekilde vaka artışı sürüyor.

Yeni tip koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini sürdürmeye devam ediyor ve bununla birlikte koronavirüs tedbirlerine uyulmaması nedeni ile çok hızlı bir şekilde vaka artışı sürüyor. Facebook ve Instagram platformlarında yeni tip koronavirüsün yayılmasını önlemeye yardımcı olmak için maske takma uyarısı yer alacak. Facebook ve Instagram’a Maske Takma Uyarısı Geliyor.

Facebook ve Instagram eklenecek maske hatırlatmaları böyle görünecek

Perşembe günü (dün) bir açıklama yapan Facebook, koronavirüs vakalarındaki artışı azaltmak adına hem Facebook hem de Instagram ana sayfasının üzerine, kullanıcılara maske takmaları gerektiğini hatırlatan bir mesaj ekleyeceğini duyurdu. Facebook’ta yer alacak hatırlatma notunda COVID-19 Bilgi Merkezi’ne, Instagram’daki hatırlatma notunda ise ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri (CDC)’ye bağlantılar olacak.

Bahsettiğimiz gibi kororonavirüs vaka sayılarında ciddi bir artış var. ABD’de dün sadece bir günde 50 bin yeni vaka açıklayarak rekor kırdı. Facebook’un yeni hatırlatma notu da aslında bu duruma bir yanıt niteliğinde. Şirket, yeni maske uyarı notunu bugün itibarıyla Facebook ve Instagram’a eklemeye başlayacak.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. popcash para nasıl kazanılır diye yazı yazarmısın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.