İnstagram Takipçi Arttırma Yolları

İnstagram Takipçi Arttırma Yolları

1

İnstagram günümüzün en popüler Sosyal Medya Platformlarından biri ve bu platformda kitle bulmak çok zor özellikle sayfalar için. Bu makalemizde de İnstagram sayfaları için nasıl takipçi arttırılır ve kitle sahibi olunur, bunlardan bahsedeceğim.

1- İçerik ve Zaman Planlaması

Çok fazla ve birbirinden bağımsız saçma içerik paylaşmamaya özen gösterin. Günde en azından 1 tane gönderi paylaşarak işe başlaya bilirsiniz. Tabi ki size tavsiyem her gün 2-3 gönderi paylaşmanız ama elimizden geldiğince kaliteli olmasını istediğimizden günlük 1 de olur. Unutmayın kalite çok önemli.

2- Açıklama Kısmını Düzenleyin

Burada ne çok uzun yazı yazın nede çok kısa, yapmanız gereken 100-150 karakter arası yazı yazmanız. Görsel ile ilgili yazı yazmayı kesinlikle unutmayın, konu dışında yazmak sizin için olumsuz sonuçlar doğurabilir. Sıra etiketlere geldi, bu kısımda da aşırı konu dışı etiket koymak yerinde düzgün ve düzenli bir şekilde etiketlerinizi ayarlamalısınız.

3- Biyografi

Kullanıcıların hesabınıza girer girmez baktıkları ilk yer burasıdır. Bundan dolayı o kısmı iyi doldurmalı ve dikkat çekici olmalısınız. Kısa öz bir şekilde konunuz ile ilgili şeyler yazmanızı tavsiye ederim. Mesela ”Teknoloji ve Bilim ile ilgili her şey” olabilir. Son olarak biyografide link koyma yeri mevcut, eğer bir siteniz varsa koymanızı şiddetle tavsiye ederim. Hesabınızın kalitesini arttıracaktır.

4- Aynı veya Benzer İçerikli Hesapları Takip Edin

Her gün en az 1 tane gönderi paylaşacağımızı göz önünde bulundurursak elimizde ciddi anlamda içerik olmalı ve bunları her gün takipçilerimizle paylaşmalıyız. Bu durumda yapmanız gereken şey tabi ki sizinle aynı veya benzer konularda paylaşım yapan hesaplardan ilham almak. O hesapları takip ederek paylaştıklarını ya birebir yada benzerini sizde paylaşacaksınız ve böylelikle içerik bulmakta zorlanmayacaksınız.

5- Arkadaş Edinin

İnstagram üzerinden arkadaş edinin ve sizin reklamınızı yapmalarını isteyin. Bu sayede kısa sürede bir çok kişiye ulaşacaksınızdır. Artık daha fazla kişiye hitap etme şansı elde edeceksiniz.

6- Çekiliş Yapın 

İçeriğiniz İle İlgili Çekiliş Yapın Tahmininizden Çok Katılımcı Olacak Ama Unutma O Çekilişin Şartı Olsun Bu Şartlarda Şöyle Olsun;

 1. En Az 2 Arkadaşını Etiketle (Zorunlu)
 2. @mobilmanoffical Sayfasını Takip Et! (Zorunlu)
 3. Hikayenizde Paylaşın +3 Hak Kazanın (Zorunlu Değil)
Eğer Böyle Bir Çekiliş Yaparsanız Arkadaşlarınızdan Katılmasını Ve Hikayelerinde Paylaşmanızı Rica Edin Eğer Kabul Ederlerse 1 Günde En Az 60 Katılımcı Yakalarsınız Ve Belkide Sayfanızda En Fazla Görüntülenmeyi, Site Tıklamasını Bu Gönderi Sayesinde Kazanmış Olacaksınız

Bu anlattığım 6 madde sayesinde haftada en az 100-300 arası takipçi kazanacaksınızdır ve 1 ay içerisinde 1000 organik takipçiyi kolaylıkla geçeceksiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 22 Nisan 2020

  Bu yöntemleri deneyerek 5 bin takipçiyi geçtim teşekkürler 😊🙏

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir