Instagram Mesajlar Özelliği Dikkatleri Çekmeye Başladı
 1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya Haberleri

Instagram Mesajlar Özelliği Dikkatleri Çekmeye Başladı

0

Instagram ve Messenger, aralarında gerçekleşen entegrasyon sonrası farklı bir boyut kazanıyorlar. Facebook, Messenger uygulamasına ek olarak Instagram aracılığı ile mesajları yönetebileceğimiz bir güncelleme yayımlayacak. Instagram mesajlar özelliği ile ilgili duyuru kısa süre önce yapıldı. Facebook’ta işletmelerin daha çok tercih ettiği Messenger API‘sini Instagram üzerinden de kullanılabilir hale getirmeyi hedefliyor.

Instagram mesajlar özelliği geliyor

Instagram mesajlar özelliği geliyor

Facebook, Instagram üzerinden işletme hesaplarına her geçen gün yeni özellikler sunarken şimdi ise mesajlar bölümüne odaklanıyor. Instagram kullanıcısı olarak bulunana işletme hesapları gelen mesajlara sadece Instagram üzerinden cevap verebiliyordu.

Bundan sonra ise işetmelerin artık Instagram mesajlaşlarını ve Facebook sohbetlerini yönetmek için zaten şirket içinde kullandıkları uygulamalara ve iş akışlarına entegre edebilecekleri anlamına geliyor.

En dikkat çeken yanı ise, fotoğraflar, URL bağlantıları ve daha fazlasını kullanabilecek bu yeni uygulama, Instagram’da işletmelerin sık sorulan sorulara anında yanıt vermesine olanak tanıyacak. Bunun yanında müşterileri gerekirse canlı desteğe bağlamayı teklif edecek yeni özellikler de sunuyor.

Instagram için Messenger API desteği olarak adlandırılan bu özellik şimdilik beta aşamasında bulunuyor. Instagram’da kaliteli, kişiselleştirilmiş mesajlaşma deneyimleri sunmanın yanında iş verimliliği konusunda ilerleme kat etmeyi hedefliyor.

Yeni getirilecek bu özellik mevcut durumda bazı işletmeler üzerinde deneniyor. Bu işletmeler arasında ise karşımıza; Adidas, H&M, Sephora, Amaro, Nars, Michael Kors ve Glossier gibi popüler markalar çıkıyor. Deneme sürecinin bitiş tarihi ve tüm işletmeler için kullanıma açılacağı zaman şimdilik belirsizliğini koruyor.

Söz konusu bu özellik ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir