Instagram Live Rooms Yeni Özelliği ile Tanışıyor!

Instagram Live Rooms Yeni Özelliği ile Tanışıyor!

0

Popüler sosyal medya platformu Instagram, geçtiğimiz aylarda Live Rooms’u çıkarttı. Clubhouse’a rakip olarak çıkartılan Instagram Live Rooms yeni bir özellik geliyor. Haberimize konu olan Live Rooms, insanları bir talk show veya podcast başlatmaya veya diğer içerik oluşturucularla iş birliği yapmaya teşvik etmekte. Normal şartlarda bir arkadaşınızla canlı yayın yapabiliyorken Live Rooms ile bu sayıyı arttırabilirsiniz.

Instagram Live Rooms Sesinizi ve Görüntünüzü Kapatmanıza İzin Vermekte

Instagram Live Rooms Yeni Özelliği ile Tanışıyor!

Bunun yanında sevilen özellik Live Rooms’a ses ve görüntü kapatma izni geliyor. Şirket bu özellik ile yayının sahibi olan kişinin daha rahat hareket edebileceğini belirtmekte. Ayrıca insanlar görüntüleri hakkında endişe duymadıkları zaman görüntülü ve sesli sohbetlere katılma konusunda daha arzulu oluyorlar.

Söz konusu özellik sayesinde canlı yayın anında işleri olan kişiler görüntülerini kapatarak daha rahat ortama sahip olabilme imkanı doğuyor. Clubhouse’ın ünlenmesindeki ana faktörün bu özellik olduğu düşünülmekte. Clubhouse içerisinde girilen odalarda sesinizi kapatıp sohbete dahil olunabilmekte. Bunun yanında Instagram da bu özellik ile kullanıcılarını rahatlatmak istiyor. Live Rooms’da oda sahipleri mevcut durumda kullanıcıların sesini veya görüntüsünü kapatamamakta.

Fakat bu özelliğin de ilerleyen zamanlarda geleceği düşünülmekte. Çünkü Instagram, farklı popüler uygulamalardaki özellikleri kendine profesyonel bir şekilde entegre etmekte. Bu entregre ile Clubhouse kullanıcılarını kendisine çekme düşüncesi mevcut.

Peki siz bu konuda ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizimle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir