Instagram İzinsiz Veri Toplama Suçlaması!

Instagram İzinsiz Veri Toplama Suçlaması!

0

Instagram mevcut durumda en popüler sosyal medya platformlarından biri. Bu sıralar popüler platform büyük bir suçlama ile karşılaştı. Instagram’ın kullanıcıların biyometrik verilerini kimsenin izni olmadan topladığı iddia ediliyor. Instagram izinsiz veri toplama ile ilgili açılan davada 100 milyondan fazla kullanıcıya ait verinin bu şekilde izinsiz olarak toplandığı söyleniyor.

Instagram izinsiz veri toplama ile gündemde!

Instagram izinsiz veri toplama ile gündemde

Popüler sosyal medya platformu, kullanıcılarını 2020 yılının başında biyometrik veri toplama ile ilgili uyarıda bulunmuştu, fakat açılan mevcut davaya göre veri toplama durumu; 2020’den önce başladı. Davanın sonucuna göre, dev şirket her ihlal için kişi başına bin dolara kadar ödeme gerçekleştirebilir. Bu ödeme bazı durumlar söz konusu olduğunda ise 5 bin dolara kadar çıkabilir. Facebook konu hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

İzinsiz veri ihlali, bilerek, isteyerek yapıldıysa ve mahkemede bu durum kanıtlanırsa, Instagram kullanıcılarının güveni son derece fazla sarsılabilir. Düşünülen ve son derece karamsar olan senaryo sonucunda şirketin nasıl bir politika izleyeceği şimdilik bilinmiyor. Dev şirketin atacağı adımlar ve söyleyeceği sözler fazlasıyla önem taşıyor.

Instagram gibi milyonların kullandığı büyük bir sosyal medya platformunun bu şekilde gündeme gelmesi kullanıcıları tarafından şimdiden değerlendirmeye başlanıldı. Şirketin bu iddialara vereceği yanıt ve konuya karşı gerçekleştireceği aksiyon merak konusu.

Siz Instagram’a karşı ortaya atılan bu iddialar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir