Instagram IGTV Para Kazanma! Artık Aktif Olacak
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

Instagram IGTV Para Kazanma! Artık Aktif Olacak

+ - 1

Instagram IGTV para kazanma, YouTube’a meydan okumak için en agresif adımlarını atan Instagram, kullanıcıların videolarından para kazanmasına izin verecek bir dizi özellik kullanıyor. Instagram, IGTV videolarındaki reklamları ve içerik oluşturucuların canlı akışları sırasında hayranlara “rozetler” satma yeteneğini test ettiğini açıkladı. 

Her iki özellik de YouTube, video içerik oluşturucuları için benzer para kazanma özellikleri sunduktan çok sonra geliyor, ancak Facebook’un yeteneklerini en büyük rakiplerinden çekmesine yardımcı olabilir. 

Instagram, bu hafta IGTV’ye reklam yayınlamaya başlayacak, fakat şirket şimdilik çok az hesapla özelliğini test edecek. Bu nedenle birçok kullanıcı yeni uygulama içi reklamları hemen görmeyebilir. 

15 saniyeye kadar sürebilen reklamlar, kullanıcılar bir IGTV videosu izlemeye devam etmek için dokunduğunda görünecektir. Şirket ayrıca, kullanıcıların reklamları atlamasına izin vermeyi deneyeceğini söyledi.

Facebook bir Instagram sözcüsüne göre içerik oluşturucuların reklam gelirlerini YouTube’lara benzer bir düzenlemeyle paylaşmayı planlıyor. 

Instagram IGTV Para Kazanma Özelliği

Instagram IGTV Para Kazanma Özelliği

Instagram etkileyicileri, canlı akışlar sırasında hayranlara uygulama içi “rozetler” satarak canlı akışlarından para kazanma seçeneğine de sahip olacaklar. Rozetler, izleyicilerin tutamaçlarının yanında belirgin bir şekilde görüntülenir ve yayıncı, canlı yayına geçmek için rozetleri kimin ödediğini görebilir. 

Başlangıçta, rozetler satan Instagram kullanıcıları gelirin yüzde 100’ünü alacaklar, ancak bir sözcüye göre şirket “gelecekte ürün için gelir payını keşfedecek”.

Şirket ayrıca Instagram yıldızlarının “gelecek aylarda” beklenen bir güncellemeyle canlı akışlarında ürün satmasına izin verecek.

Güncellemeler, Instagram’ın YouTube’u almak için IGTV’yi başlatmasından yaklaşık iki yıl sonra ve Instagram, para kazanm özelliklerini denediği bildirilen TikTok’tan daha da fazla rekabetle karşı karşıya kaldığı için böyle bir hamle yapıldığı düşünülüyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Güzel bir özellik geliyor bence, para kazanma seçeneklerinin çoğalması iyi bir şey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.