Instagram Hikayeler İçin Yeni Özellik! İşte Detaylar

Instagram Hikayeler İçin Yeni Özellik! İşte Detaylar

0

Popüler sosyal medya platformu Instagram, hikayeler bölümü için uzun zamandır istenen yeni özelliğini kullanıma sundu. Söz konusu özelliğe Altyazı çıkartması adı verildi. Özelliğin kullanıma sunulması ile birçok kullanıcı uygulamayı daha rahat kullanabilecek. Instagram Hikayeler İçin Yeni Özellik! İşte Detaylar

Instagram Hikayeler İçin Yeni Özellik! İşte Detaylar

Instagram Hikayeler İçin Yeni Özellik! İşte Detaylar

Söz konusu olan altyazı özelliği, IGTV ve Threads uygulamalarında mevcut olarak kullanılıyor. Ancak Instagram, kullanıcıların uygulamayı daha rahat bir şekilde kullanmaları için bu özelliği hikayeler için de aktif etti.

Hikayeler için altyazı çıkartması, videolardaki konuşmaları otomatik olarak yazıya dökerek kullanılmakta. İlk zamanlarda sadece İngilizce konuşulan ülkelerde kullanılması planlandı. Özelliğin ileriki zamanlarda diğer ülkelerde de kullanılama sunulması beklenmekte.

Söz konusu olan çıkartma sayesinde kaydedilen her video otomatik olarak altyazı desteğine sahip olacak. Uygulama kullanıcıları, istedikleri şekilde kelimeleri düzenleyebilecekler. Yani altyazıların stilini ve rengini ayarlayabilecekler. Kullanıcılar ayrıca yazım, noktalama işaretleri gibi konulardaki hataları da düzeltme imkanlarına sahip olacaklar.

Yeni gelecek olan özellik, işitme engelli kişiler için oldukça yararlı bir eklenti olacak. Ayrıca anadili İngilizce olmayan veya videoları ses olmadan izlemek isteyen kişiler için de faydalı olacak.

Popüler platform Instagram, hikayeler için getirdiği bu özellik ardından Reels için de çalışmalara başladı. Gelen bilgilere göre, IGTV ve Threads uygulamalarından olumlu geri dönüşler alan Instagram, Reels için de önümüzdeki aylarda bir altyazı özelliği yayınlayacak.

Peki siz yeni gelen özellik ile ilgili ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir