Instagram Hikaye Süreleri 60 Saniyeye Çıkıyor

Instagram Hikaye Süreleri 60 Saniyeye Çıkıyor

0

Sosyal medya platformları arasında en çok kullanılanlarından biri olan Instagram, hikayeler için yeni bir adım atmakta. Yapılan açıklamaya göre Instagram hikaye süreleri 60 saniyeye çıkıyor. Uzun yıllardır 15 saniye olan hikaye süresi artık arttırılıyor. Dijital içerik üreticileri bu sayede daha az hikaye izleyip daha fazla vakit geçirebilecek.

Instagram Hikaye süreleri 60 saniyeye çıkıyor

Instagram Hikaye Süreleri 60 Saniyeye Çıkıyor

Instagram bir süre önce Hikayelerin maksimum süresini artırma çalışmalarına başladığını duyurmuştu. Hatta Türkiye’deki kullanıcılarda test edilen bu özellik, “Daha uzun hikayelerle tanış” sloganı mevcut. Meta’nın onayladığı son değişiklik, 60 saniyeye kadar olacak şekilde hikaye yüklemeye izin verecek.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Meta sözcüsü, Instagram’daki Hikaye deneyimini geliştirmenin yolları üzerinde çalıştıklarını ifade etti. Sözcünün açıklamasına göre, videolar artık otomatik olarak 15 saniyelik kliplere dönüştürülmek yerine 60 saniyeye kadar oynatılabilecek.

Kullanıcılar Instagram’dan bu tarz bir değişiklik yapmasını uzun bir süredir beklemekteydi. 5 saniyelik kısıtlama, özellikle sosyal medya fenomenlerinin her gün onlarca Hikaye yüklemesine yol açıyordu. İzleyiciler ise sürekli yeni Hikayeye geçiş yapmak zorunda kalıyordu.

Ayrıca Instagram son zamanlarda video konusunda kritik değişikliklere gitti. Örneğin, Reels için 60 saniyelik video sınırı 90 saniyeye çıkmakta. Ayrıca 15 dakikadan kısa olan videolar otomatik olarak Reels’e dönüştürülmekte.

Peki siz Instagram’ın attığı bu adım hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca daha önce bu konuda sıkıntı yaşamış mıydınız? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 1
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir