Instagram DM Görüldü Kapatma Nasıl Yapılır? (2024)

Instagram DM Görüldü Kapatma Nasıl Yapılır? (2024)

0

Instagram DM görüldü kapatma nasıl yapılır? Pek çok kullanıcı bu konuda araştırma yapmakta ve daha gizli bir iletişim kurmak istemekte. Direct Messages üzerinden sohbetlerde görüldü gizleme için detaylar..

Instagram, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulamasıdır. Uygulama, kullanıcıların medya yüklemesine izin verir. Bunun yanında platform üzerinden mesajlaşma ve görüntülü konuşma imkanları da sunmakta. Ek olarak bazı kullanıcılar için Instagram Direct Messages (DM) üzerinde “Görüldü” bildirimini kapatmak önemli olabilmekte. DM görüldü kapatma işlemi için tüm detaylar.

Instagram DM görüldü kapatma nasıl yapılır? (2024)

1. Ayarlar Menüsüne Girme

Öncelikle yapmanız gereken şey Instagram uygulamasını açın ve profilinize gidin. Ardından sağ üst köşedeki üç çizgi simgesine dokunun. Bu simge, Instagram ayarlarına erişmenizi sağlar.

2. Gizlilik ve Güvenlik Ayarlarına Girme

Ayarlar menüsünden sonra, “Ayarlar” sayfasına erişeceksiniz. Bu sayfada, “Gizlilik” ve “Güvenlik” gibi seçenekler bulunur. Bu seçeneklerden birine dokunun ve “Mesajlar” veya “Direct Messages” gibi bir alt başlık arayın.

3. Görüldü Bildirimlerini Kapatma

Mesajlar veya Direct Messages altında, “Görüldü Bildirimleri” veya benzeri bir seçenek bulunacaktır. Bu seçeneği bulduğunuzda, üzerine dokunun ve görüldü bildirimlerini kapatmak için “Kapalı” veya “Kapat” seçeneğini seçin.

4. Değişiklikleri Kaydetme

Görüldü bildirimlerini kapattıktan sonra, yapılan değişiklikleri kaydetmek önemlidir. Bu nedenle, değişiklikleri kaydetmek için sayfanın üst veya alt kısmındaki “Kaydet” veya “Tamam” gibi bir düğmeye tıklayın.

Instagram DM görüldü kapatma nasıl yapılır?

Yukarıda anlattığımız 4 adım ile sizler, Instagram DM görüldü bildirimleri artık kapatılmış olacaktır. Artık mesajları okuduğunuzda karşı tarafa “Görüldü” bildirimi gitmeyecektir. Bu sayede dilediğiniz zaman mesajlara cevap verme özgürlüğü elde edebilmektesiniz.

Instagram Direct Messages üzerinde “Görüldü” bildirimini kapatmak oldukça kolaydır. Ayarlar menüsünden gerekli değişiklikleri yaparak, bu özelliği istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Konu hakkındaki düşüncelerinizi alt kısımdan yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir