Instagram AR Filtreleri Özelliği! Yeni Denenmeye Başlandı


Instagram AR Filtreleri Özelliği

Son zamanlarda Instagram’ın AR filtreleri ile ilgili bilgiler gündemi pek meşgul etmiyordu. Geçtiğimiz gün Instagram AR filtreleri için yeni bir özelliği denediği belli oldu.

Mobil uygulama geliştiricilerinden Twitter üzerinden ilginç bir paylaşım yapıldı. Instagram’ın bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Etkileşimli artırılmış gerçeklik efektleri için bazı iş birliği araçları getirmesinin muhtemel olduğunu anlaşıldı. Konu ile ilgili Twitter paylaşımlarında bazı ekran görüntülerine yer verildi.

Instagram AR filtreleri ”etkileşimli” hale gelecek gibi

Instagram bir süre önce, Polaroid AR Etkisi, AR lensi, Luke Hard’ın Delorean AR deneyimi, Notre-Dame AR efekti, GTA III AR deneyimi, AR Game Angel Wings gibi farklı filtreleri kullanıcılara sundu.

Instagram Arttırılmış Gerçeklik araçlarını tanıttı. Arttıtılmış gerçeklik için daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için çalışmalar hali hazırda mevcuttu. Ama yine de teknoloji devleri AR gözlükleri ve diğer cihazları geliştirirken, Instagram da bunlara uyumlu araçlar geliştirmeye tüm hızıyla devam ediyor.

Kullanıcılar için etkileşimli AR deneyimi için iş birliği kontrolleri getirmek için yeni özellik getirmeyi planlıyor. Paluzzi’nin yayınladığı ekran görüntülerine göre, bu yeni bir AR efekti seçeneği kullanıcılara ekstra hizmet sunmayı amaçlıyor.

Bu yeni özellik kullanıcılar arası etkileşimi arttıracak. Instagram’ın işlevselliğini artırabilir. Söz konusu olan bu özellik ile ilgili resmi olarak bilgiler paylaşıldığı zaman daha iyi bilgiler edinebileceğiz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Üzerinde çalışılan özellik ile ilgili fikirlerinizi alt kısımdan yorum yapabilirsiniz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
8
Şaşkın
Kötü Kötü
2
Kötü
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
İlginç İlginç
1
İlginç
Aşk Aşk
6
Aşk
Korkunç Korkunç
4
Korkunç
Başarılı Başarılı
2
Başarılı
Lol Lol
3
Lol
Barış Özkan
Diyobi.com sitesi kurucusu ve yazarı.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir