Instagram Alışveriş Özelliği Müjdesi! Türk Kullanıcılarla Buluşuyor

Instagram Alışveriş Özelliği Müjdesi! Türk Kullanıcılarla Buluşuyor

0

Normal şartlarda herkesin kullanımına sunulmadığı Instagram Alışveriş özelliği müjdesi, büyük veya küçük marka demeden e-ticarete atılan işletme sahipleri eğer ki belirlenen şartları karşılıyorsa bu özellik kullanıma açılıyor.

İnstagram alışveriş özelliği müjdesi! Türk kullanıcılarla buluşuyor

instagram alışveriş özelliği müjdesi

Instagram’da alışveriş özelliği yeni gelen haber doğrultusunda uygun bulunan tüm işletmeler için açılıyor. Bu, Facebook Shops ve IGTV üzerinden alışverişe erişimi açılırken, Reels üzerinden alışveriş de ilerleyen günlerde test edilmeye başlanacak.

Türkiye’deki işletmeler, kısa süre önce hizmete açılan Facebook Shops’a da erişebilecek. Bu sayede işletmeler, kullanıcıların Facebook’un uygulamaları üzerinden sevdikleri ürünleri keşfedebilecekler ve satın alabilecekler. Facebook Shops, işletmelerin kendi ürünlerini satabilecekleri tek bir yerden kişiselleştirilebilen koleksiyonlar oluşturabilecek. Yeni açılan bu sistemde hem Facebook hem Instagram’a uyumlu bir mağaza deneyimi sunulacak.

IGTV ve Reels üzerinden alışveriş

Kısa süre önce Instagram IGTV üzerinden alışveriş imkanını dünya genelinde kullanıma sunulacağı açıklandı. Bu yıl içerisinde ise Reels üzerinden alışveriş özelliğinin test edilmeye başlanacağı açıklandı. Kullanıcılar artık IGTV’de video izlerken birkaç tıklamayla bir ürün seçip, işletmenin web sitesi üzerinden alışverişini tamamlayabilecek. Önümüzdeki günlerde, alışveriş özelliğini kullanan IGTV videoları, Instagram Shop üzerinden de keşfedilebilecek.

Birçok kişinin ısrarla beklediği bu özellik kendi işletmeleri için büyük bir imkan olacak. Ürünlerini bu sayede kolayca müşterilerle buluşturabilecek e-ticaretle uğraşan kişiler, uygun oldukları taktirde bu özelliği kullanabilecek.

Yaşanan bu gelişmeler ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

İnstagram gizli hesap görme ve instagram gizlilik hesap görme ile ilgili yazılar için hemen linke tıklayarak sayfaya gidebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir