İlk Tam Elektrikli BMW i7 xDrive60 Tanıtıldı!
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil

İlk Tam Elektrikli BMW i7 xDrive60 Tanıtıldı!

+ - 0

Zaman ilerledikçe kullanım alışkanlıklarımız da değişip gelişiyor. Bildiğiniz üzere son zamanlarda elektrikli otomobiller oldukça revaçta. 1916 yılında kurulan Alman otomobil markası BMW de bu akıma ayak uyduruyor. Şirket tarafından ilk tam elektrikli BMW i7 xDrive60 tanıtıldı. İşte otomobilin özellikleri;

İlk Tam Elektrikli BMW i7 xDrive60 Tanıtıldı!

İlk Tam Elektrikli BMW i7 xDrive60 Tanıtıldı!

Son yıllarda otomobil dünyası yeniliklere fazlasıyla açık. Önceden elektrikli otomobil denildiğinde örnek verecek marka bulamazken artık birçok markayı örnek olarak verebiliyoruz. Birçok büyük şirket bu alanda yeni modeller üzerinde çalışmalarını sürdürürken gelecek için önemli yatırım planları üzerinde duruyor. Şimdi ise BMW şirketi de söz konusu markalar arasına girdi.

BMW i7 xDrive60 adı verilen yeni model, 101.7 kWsa kapasiteli bir bataryaya sahip olacak. Ayrıca otomobilin enerji tüketimi 18.4 – 19.6 kWsa/100 km olarak açıklanmakta. Ek olarak 11 KW AC şarj ilea 195 kW’a kadar DC hızlı şarj desteği sunmakta. Ön ve arkada akslar üzerinde iki elektrik motoruna sahip i7, optimum kullanımda 625 kilometreye kadar menzile çıkabiliyor.

536 beygirlik güç ve 744 Nm tork ile piyasaya çıkacak olan sedan tipi model, 0’dan 100 km hıza 4,5 saniyede çıkabilmekte. Ayrıca modelin azami hızı 240 km/s ile sınırlanmakta. Söz konusu otomobilde dikkat çeken bir diğer özellik ise “Sinema Ekranı Sistemi”. Sinema ekran sistemi sayesinde yolculuk esnasında Amazon ve Netflix gibi platformlar kullanılabilecek. Ayrıca ekranda bir kamera mevcut. Bu kamera ile kaçırılan toplantılara telekonferans yöntemiyle katılım amaçlanmakta. Ek olarak bu özellik, Bowers & Wilkins tarafından sağlanan bir ses sistemi ile desteklenmekte.

İlk Tam Elektrikli BMW i7 xDrive60 Tanıtıldı!

Yeni otomobil modeli BMW i7 xDrive60’ın bu sene sonunda Avrupa’da satışa sunulması beklenmekte. Ayrıca merakla beklenen otomobilin fiyatla ilgili ise şimdilik bir açıklama yapılmadı.

Peki siz bu yeni model hakkında ne düşünmektesiniz? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap