İkinci El Otomobil Fiyatlarında Son Durum! Fiyatlar Düşüyor

İkinci El Otomobil Fiyatlarında Son Durum! Fiyatlar Düşüyor

0

İkinci el otomobil fiyatlarında son durum,fiyatlar düşüyor! Koronavirüs salgını nedeniyle dünya genelinde birçok otomobil üreticisinin üretime ara vermesi, Türkiye’de sıfır araç pazarının yanı sıra ikinci el otomobil piyasasını da çok fazla etkiledi. Artan arayışla bazı ikinci el otomobillerin sıfır değerinden bile pahalıya satıldığı durumlar oldu. Ancak sıfır araçların piyasaya girmesiyle fiyatlar tersine döndü. İkinci el piyasasında fiyatlar düşerken, galericiler araç almanın tam zamanı olduğunu söyledi.

İkinci el otomobil alış satışı yapan firma sahibi Egemen Kurtçu (37), “İkinci el piyasası şu an araç almak isteyenler için en doğru zaman. Sıfır araçlar ülkeye girmeye başladı. Geçen ay 90 bin TL’ye sattığımız bir araç bu ay 82 bin TL’ye düştü. Yüzde onluk bir düşüş söz konusu. Ancak daha fazla düşeceğini de düşünmüyorum” diye açıklama yaptı.

İkinci el otomobil fiyatlarında son durum,fiyatlar düşüyor! İkinci el otomobil almaya giden öğretmenlikten emekli olan Nizamettin Gören, “Şu an fiyatlar daha uygun. Pandemi bitince fiyatların artacağını düşünüyorum. Onun için fiyatlar artmadan otomobil almaya geldim” dedi.

Ayakkabı firmasında görev alan evli ve 1 çocuk babası Erkan Yılmaz (44) ise, “Fiyatlar düşünce otomobil bakmaya geldim. 170 bine kadar bütçem var. İkinci aracım olacak. Bunu eşime almak istiyorum. Pandemi nedeniyle toplu taşıma araçları kullanmasını istemiyorum” dedi.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir