FCA Elektrikli Modellerini Artık Polonya’da Üretecek

FCA Elektrikli Modellerini Artık Polonya’da Üretecek

0

FCA elektrikli modellerini artık Polonya’da üretecek. Fransız otomobil grubu PSA ile 38 milyar dolarlık birleşmeye imza atıp dünyanın dördüncü en büyük otomotiv şirketini oluşturan Fiat Chrysler (FCA),elektrikli modellerinin üretimi için Polonya’daki üretim fabrikasına yatırım yaptı. Verilen açıklamaya göre, 204 milyon dolarlık yatırım ile Jeep, Fiat ve Alfa Romeo’nun elektrikli modelleri Polonya’da kurulacak fabrikada üretilecek.

FCA Elektrikli Modellerini Artık Polonya’da Üretecek!

FCA Elektrikli Modellerini üreteceği yeri açıkladı. İtalyan-Amerikan ortaklı otomobil topluluğu Fiat Chrysler (FCA),Polonya’daki fabrikasına 204 milyon dolarlık yatırım yapacağını duyurdu. Verilen açıklamaya göre, şirketin yapacak olduğu yatırım, Jeep, Fiat ve Alfa Romeo’nun elektrikli modellerinin üretimi kapsamında gerçekleşecek.

Bu kapsamda üretilecek otomobiller ile yatırımların daha da arttırılması planlanmakta. FCA bu konuda elektrikli modellerini hizmete sunmak için çalışmalarına daha istekli bir şekilde devam ediyor.

Fabrikada önümüzdeki yıllarda ek yatırımların uygulanılabileceği belirtiliyor. FCA, Fransız otomotiv grubu PSA ile 38 milyar dolarlık birleşmeye imza atarak, Stellantis isimli dünyanın dördüncü en büyük otomotiv grubunu oluşturarak 2020’nin dikkat çeken olaylarından birine imza atmıştı.

FCA’nın almış olduğu Polonya’da üretim kararı ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Şirketin bu konudaki hamlesini neye bağlıyorsunuz? Alt kısımdan bu konu ile ilgili yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

En güncel haberlerden haberdar olmak ve gündemi takip etmek için buraya tıklayınız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir