Hyundai’nin Elektrikli SUV Modeli KONA Artık Türkiye’de!
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil

Hyundai’nin Elektrikli SUV Modeli KONA Artık Türkiye’de!

+ - 0

Popüler otomobil şirketi Hyundai, elektirkli otomobil konusunda kendini geliştiriyor. Şimdi de B-SUV sınıfındaki yeni model otomobili KONA’yı Türkiye için satışa sundu. Hyundai’nin Elektrikli SUV Modeli KONA Artık Türkiye’de!

Hyundai’nin Elektrikli SUV Modeli KONA Artık Türkiye’de!

Hyundai'nin Elektrikli SUV Modeli KONA Artık Türkiye’de!

Autoshow 2021 Mobility etkinliği hız kesmeden devam ediyor. Söz konusu etkinlik ile birlikte birçok otomobil üreticisi, yeni nesil elektrikli ürünlerle boy gösteriyor. Hyundai de bu üreticilerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmakta. Şirket en son  Hyundai Assan, B-SUV sınıfındaki elektrikli SUV modeli KONA’yı Türkiye’de satışa sundu. Söz konusu model tamamen elektrikli ilk B-SUV olan KONA EV, teknolojik özellikleriyle rakiplerine fark atmakta. Özellikle de yakıt ekonomisi konusunda fazlasıyla iddialı ve  484 km menzile sahip.

Popüler şirket Hyundai Assan, dünyanın seri üretim ilk B-SUV modeli olan KONA EV’yi Türkiye’ye getirdi. Söz konusu model Amerika ve Avrupa pazarında büyük bir ilgiyle karşılandı. Ayrıca ilk defa satışa sunulduğu 2018 yılından beri önemli bir satış başarısına sahip. Yeni KONA Electric, dış tasarımdaki değişiklileriyle birlikte birden çok yenilikleri de getirmekte. Hem sade hem de şık görünümü bir arada yakalayan modelin kullanışlı B-SUV gövde tipi, üst düzey elektrik teknolojisiyle birleşti.

Ayrıca güncellenen yeni görünümlü tamamen kapalı ızgaraya sahip ön kısım artık daha modern. Yeni görünüm ile otomobilin dış tasarımda daha geniş bir duruş söz konusu. Daha keskin farlar otomobilin yan tarafında dik bir şekilde yer almakta. Otomobilin arka tamponunda genel görünümünle uyumlu olması için yatay gri çizgili difüzör kullanılmış. Yeni KONA Electric, diğer Hyundai modellerinde kullanılan 10,25 inç dijital göstergeye sahip. Ayrıca kullanıcıların isteklerine bağlı olarak 10,25 inç AVN multimedya ekranıyla satın alınabilme şansı mevcut. Ek olarak ise KONA EV’de toplam 10 adet farklı gövde rengi yer almakta.

Hyundai Assan, iki farklı donanım ve motor seçeneğine sahip KONA Electric’i lansmana özel fiyatlarla satışta. KONA Electric Progressive 100 kW 487.000 TL, KONA Electric Progressive 150 kW ise 734.000 TL’ye satılmakta.

Peki siz bu model hakkında ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap