Hyundai Uçan Araba! Çıkış Tarihi Açıklandı

Hyundai Uçan Araba! Çıkış Tarihi Açıklandı

0

Hyundai, otomobil sektörü içerisinde hatırı sayılır şirketler arasında yer alıyor. Dev şirket on yıl içerisinde uçan araba serisini planlayarak bu konudaki arayış ve çalışmalarını hızla sürdürüyor. Hyundai uçan araba için tarih verdi.

Hyundai uçan araba 2028’de havalanması planlanıyor

Hyundai uçan araba 2028’de

Jaiwon Shin, Hyundai Motor Group’un metropol bölgelerde beş veya altı kişiyi taşıyacak modeller üzerimde çalıştığı ve şehirler arasında uçmak için daha büyük bir tasarım geliştireceğini söyledi. Şirketin 2028’de pazara girmeyi beklediğini de belirtti.

Kentsel hava ulaşım birimi başkanı Jaiwon Shin, “Yolda sürekli trafiğe takılan ve zamanları boşa giden insanlar, hava araçlarıyla hareket etmenin ne kadar rahat olduğunu anlayacaklar, işte o zaman talebin patladığını göreceğiz.” dedi.

Otomobil üreticisi ve girişim şirketi, uçan arabalar ve paket taşıyan insansız hava araçlarıyla ulaşım endüstrisine yeni bir hava getirmek istiyor. Morgan Stanley analistleri ve durum üzerime bekletileri ise, bu tür bir teknolojinin 2040 yılına kadar 2.9 trilyon dolarlık bir sektöre yol açabileceğini tahmin ediyor ve en kötümser değeri bile 615 milyar dolar olarak belirledi.

Hyundai, Uber Technologies Inc. ortaklığı ile geliştirdiği uçan araba konseptini bu yılın başlarında Las Vegas’taki Tüketici Elektroniği Fuarı’nda sergiledi. Şirket, 2035 civarında otonom hale gelmeden önce Uber gibi hizmet sağlayıcıların sürücüleri başlangıçta bu araçları kullanabilecek.

İlerleyen yıllarda, endüstri ve düzenleyiciler, uçan arabanın kullanımı içiin ne tür bir pilot lisansının gerekli olduğu ve kaza olasılığının nasıl en aza indirileceği gibi soruları ele almalıdır. Araçların uçak ve helikopter trafiğine karışmamasını sağlamak için yeni kurallar ve altyapı gerekiyor.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Uçan arabalar ile ilgili çalışmalar size gerçekçi geliyor mu? Konu ile ilgili fikirlerinizi alt kısımdan yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir