İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Huawei Watch D Gümbür Gümbür Geliyor!

Huawei Watch D Gümbür Gümbür Geliyor!


Popüler teknoloji şirketi Huawei, akıllı saat piyasasında emin adımlarla ilerliyor. Şirket, Huawei Watch D adını verdiği modelde Apple Watch 7’de bulunmayan bir özelliği kullanacak. Huawei Watch D Gümbür Gümbür Geliyor!

Huawei Watch D Gümbür Gümbür Geliyor!

Huawei Watch D Gümbür Gümbür Geliyor!

Teknoloji şirketi Huawei kısa bir zaman içinde yeni bir akıllı saat modeli çıkarmaya hazırlanıyor. Söz konusu olan yeni modelde Apple Watch 7 akıllı saatinin önüne geçebilecek özelliğin bulunacağı konuşulmakta. Ayrıca gelen iddialara göre kan basıncını ölçen bir cihaz olduğu konusunda sızıntılar var. Let’s Go Digital’den konu ile ilgili bir bilgi geldi. Bilgiye göre arteriyel kan basıncı izleme aparatı ve tansiyon monitörleri içeren Huawei Watch D adlı yeni bir cihaz için dosyalanan ticari marka belgesi mevcut.

Bildiğiniz üzere Samsung Galaxy Watch Active 2 gibi akıllı saatler kalp atış hızını izlemek için kullanılan optik sensörden kan basıncı izlenmekte. Fakat bu özellik fazlasıyla sınırlı. Kullanıcıların bileklerinde bir LED ışık parlıyor ve sensör ciltlerinden yansıyan değişiklikleri algılıyor. Bu sayede de geliştirilen algoritma ile veriler kan basıncındaki değişiklikleri tahmin edebilmekte.

Yeni model kan basıncını izlemek için özel olarak geliştirilmiş donanımlara sahip. Apple şirketi de Huawei gibi bu konuda bir başarı yakalamak istemekte. İçinde bulunduğumuz aydaki Apple etkinliğinden önce Watch Series 7 hakkında birçok söylentiler mevcut. Bu söylentiler kullanıcının bileğindeki kayışta yer alan aktüatörleri kullanarak kan basıncını izleyebileceği yönünde olmakta. Ayrıca gelen bilgilere göre yeni teknolojinin çok karışık olduğu bilinmekte. Ek olarak Apple‘ın mühendislik sorunları ile uğraştığı için üretimi geciktirdiği hakkında dedikodular gelmekte. Bu yüzden de yeni Apple Watch cihazında az miktarfa fitness ve sağlık yeniliği bulunmakta.

Peki siz bu yeni model hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca Huawei model ürünler kullanmakta mısınız? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap