Avatar: Frontiers of Pandora Hakkında Bilinenler
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri

Avatar: Frontiers of Pandora Hakkında Bilinenler

+ - 0

Avatar: Frontiers of Pandora’yı aylar önce ilk kez E3 2021’de gördük. Ayrıca hakkında bildiklerimiz çok sınırlı. Ancak oyun ile ilgili çıkan haberler fazlasıyla heyecan verici. İddialarla tanıtım sonrasında ara ara gelen resmî açıklamaları göz önünde bulundurduğumuzda, aşırı gerçekçi hale gelmiş bir uzaylı Skyrim’iyle karşılaşıyoruz. Oyun hakkında bildiğimiz detaylara gelin göz atalım. Avatar: Frontiers of Pandora Hakkında Bilinenler!

Avatar: Frontiers of Pandora’nın ilk fragmanı aylar önce çıkmıştı. Fragmandan az da olsa bilgi alabildik fakat detaylı birşey maalesef yok. Detayı verilmeyen her yapım ve üründe olduğu gibi Avatar: Frontiers of Pandora’ya da dair birçok iddia ortaya atıldı.

Avatar: Frontiers of Pandora Hakkında Bilinenler!

Avatar: Frontiers of Pandora Hakkında Bilinenler

Çıkış tarihi, platformlar ve film

Resmi bilgilere göre Avatar: Frontiers of Pandora 2022’de çıkacak. Ancak kesin bir tarih maalesef söylenmedi. Oyunu yılın herhangi bir zamanında raflarda görebiliriz. Çünkü yayıncı şirket Ubisoft filmdeki bir aksamadan dolayı oyunun da nisan sonrasına sarkabileceğini açıklamıştı. 

Oyunun geleceği platformlar PS5, Xbox Series X, Xbox Series S, PC, Stadia ve Amazon Luna olarak bilinmekte. Avatar’ın 13 yıl sonra çıkacak devam filmi Avatar 2’nin ise Aralık 2022’de vizyona girmesi bekleniyor. Ancak oyunu da aynı anda çıkarma gibi bir hedefin olup olmadığı meçhul.

Avatar: Frontiers of Pandora’nın konusu ve oynanışı:

Avatar’ın oyununun yeni filmle yakın zamanda, en azından aynı yılda çıkacak olması; bekleyenlere oyunun filmle bağlantılı olacağını düşündürdü. Oyunun resmîleşmesinden önce de en baskın iddialar, Avatar: Frontiers of Pandora’nın ilk filmi baz alacağı üzerineydi. Ancak güncel iddialar oyunun konusunun herhangi bir filmi baz almayacağını savunuyor. Disney Pixar Games’in başkan yardımcısı Luigi Priore ise “Bu bir ‘izlediğini oyna’ oyunu olmayacak” sözüyle bunları doğruluyor. Hikayede elbette filmlerle aynı evren paylaşılacak, üzerinde bulunduğumuz gezegen Pandora olacak. Ancak olaylar da karakterler de oyuna özel olacak. 

Gelelim oynanışa: Oyunun resmî sitesinde bulunan açıklamalara göre Avatar: Frontiers of Pandora; gerçekçi ve sürükleyici detaylara sahip, açık dünyalı, birincil kişi bakış açısına sahip. Ayrıca aksiyon ve macera oyunu. Birincil kişi görüntüleri fragmanda görme şansı yakalamıştık. Videoda görünen detaylardan biri ise filmdeki pa’li atlarına benzemeyen bir binek hayvanıydı. Bu görüntü bize binek halinde dövüş mekaniklerinin oyunda yer edeceğinin mesajını verdi. Ayrıca filmde görmediğimiz birçok yeni canlı türüyle tanışmamız da olası.

Fragmanda aynı zamanda RDA’nın, yani insanların kullandığı bir helikopter görüyoruz. Bu da Pandora’nın yine insanlar tarafından tehdit altında olacağını gösteriyor. Siteye sonradan girilen bilgiler ise oyunda Pandora’nın daha önce hiç görmediğimiz bir bölgesine gideceğimizi, buradaki özel habitatı keşfederek yepyeni canlılarla karşılaşacağımızı; ve onları RDA’nın saldırılarından koruyacağımızı söylüyor.

Avatar: Frontiers of Pandora Hakkında Bilinenler! Daha ‘canlı’ NPC’ler:

Geliştirici ekip konu ile ilgili açıklama yaptı. NPC karakterlerin dünyayı kendi başlarına anlayacağını söylemekteler. Her biri kendi zamanında olacak bu programlı karakterler, farklı işleyişlere sahip olarak dünyaya daha canlı bir hava katacak. Sadece Na’Vi halkı değil, bitkiler ve diğer hayvanlar da oyuncunun varlığından gerçekçi bir şekilde etkilenecek.

Oyunun motoru ise Tom Clancy’s The Division 2, South Park: The Fractured But Whole ve Mario + Rabbids: Kingdom Battle oyunlarında kullanılan Ubisoft motoru Snowdrop olacak. Ekibin ifadelerine göre bu motor sayesinde oyuncular, Pandora’ya dahil hissedecek.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap