Honor MagicBook X15 Artık Ülkemizde Satışta!

Honor MagicBook X15 Artık Ülkemizde Satışta!

0

2013 yılında kurulan Huawei’nin alt markası Honor, MagicBook X15 adını verdiği ultrabook cihazını satışa çıkardı. Söz konusu olan cihaz Türkiye için de satışa açıldı. Peki cihazın fiyatı ne kadar? Honor MagicBook X15 Artık Ülkemizde Satışta!

Honor MagicBook X15 Artık Ülkemizde Satışta!

Honor MagicBook X15 Artık Ülkemizde Satışta!

Adını duyurmaya başlayan teknoloji şirketi Honor, ultrabook pazarında adını duyurmaya kararlı. Ultrabooklar, boyutu ve ağırlığı bakımından özellikle de iş dünyası için sıkça kullanılmakta. Bu pazarda yerini almak isteyen şirket ise Honor MagicBook X15 adını verdiği cihazı çıkardı. Ayrıca cihaz Türkiye’de de satışa çıktı.

Honor’un Türkiye’de satışa çıkan yeni ultrabook cihazı, Intel’in 10. nesil i5 işlemcisi ile birlikte gelmekte. Intel I5-10210U işlemcisine sahip olan cihazda 8GB bellek mevcut. Ayrıca diğer ultrabook modellerde sıkça karşılaştığımız harici grafik işlemci bu modelde bulunmamakta. Yerleşik Intel UHD Graphics GPU yer almakta. 15.6 inç boyutundaki ekran yüzde 87 ekran/kasa oranında 1080p çözünürlük sunmakta. Ayrıca düşük mavi ışıklı ekran özelliği sayesinde kullanıcıların gözleri düşünülmekte. Söz konusu olan ekran sayesinde ekrana uzun süre bakan kullanıcıların gözleri yorulmamakta.

Ayrıca bildiğiniz üzere tüm ultrabook cihazlarda en çok dikkat edilen konulardan biri kalınlık olmakta. Bildiğiniz üzere üst segment cihazlarda sadece USB-C portları olmakta. Bu yüzden de bazı anlarda kullanıcıların canı sıkılmakta. Ancak Honor MagicBook X15, bir USB portuna sahip olmasının yanı sıra USB-C portlarına da sahip. Her ne kadar modelin kenarında HDMI portu yer alsa da kalınlığı iyi bir seviyede olmakta. Ayrıca 16.9mm inceliğe sahip cihaz 1.56kg gibi son derece hafif bir ağırlığa sahip. Tüm bu özelliklere ek olarak modelde parmak izi okuyucusu da bulunmakta.

Ayrıca tüm özelliklerin yanında kullanıcıları en çok mutlu eden nokta şarj konusu olmakta. Kullanıcılar cihazı yanında verilen 65W hızındaki şarj aletiyle yarım saat şarj ettiklerinde cihazı yarım gün boyunca kullanabilmekteler.

Türkiye’de ilk defa Hepsiburada üzerinde satışa çıkan cihazın fiyatı 6.999 TL.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Ayrıca Honor model ürünleri kullanmakta mısınız? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir