Honda’dan Elektrikli Otomobil Açıklaması! Planlama Yapıldı

Honda’dan Elektrikli Otomobil Açıklaması! Planlama Yapıldı

0

Otomobil şirketlerinin önde gelenlerinden biri olan Honda, küresel otomobil satışlarını 2040 yılına kadar elektrikli araçlara kaydırmayı hedeflemekte. Bunun yanında yakıt hücreli araçlara kaydırma durumu da söz konusu. Şirket, bu hedefleri doğrultusunda büyük araç satışlarının yüzde 40’ını bunların oluşturmasını planlamakta. Ayrıca 2035 yılına kadar ise bu oran yüzde 80’e çıkma durumu var. Honda’dan Elektrikli Otomobil adımı!

Honda’dan Elektrikli Otomobil Açıklaması

Popüler otomobil firması Honda, bu hedeflerine ulaşabilmesi için daha fazla EV ve FCV üretmesi gerekmekte. İşte bu noktada planlaması yapılan yeni bir proje devreye girmekte.

Şirket, önümüzdeki on yılın ikinci yarısında e: Architecture üzerine inşa edilen ilk EV’leri piyasaya sürmeyi planlama durumu var. Yeni elektrikli otomobiller diğer bölgelere genişlemeden önce Kuzey Amerika‘da piyasaya sürülmesi düşünülmekte.

Honda elektrikli otomobillerinde GM’nin Ultium pil sistemini kullanma durumu var. Şirketler, Ultium bataryalı iki SUV, bir Acura ve bir Honda markalı araç geliştirmekte. Ayrıca bu konuda hedef belirlendi ve 2024 yılına kadar Kuzey Amerika’da piyasaya sürülecek.

Tüm bunların yanında 2050 yılına kadar otomobiller için sıfır trafik kazası ölümü hedefi var. Bu nedenle, otomobil üreticisi çok yönlü “gelişmiş sürücü destek sistemi” 2030 yılına kadar büyük pazarlarda piyasaya sürdüğü tüm modellere eklemeyi planlamakta.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir