1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Honda’dan Elektrikli Otomobil Açıklaması! Planlama Yapıldı

Honda’dan Elektrikli Otomobil Açıklaması! Planlama Yapıldı


Otomobil şirketlerinin önde gelenlerinden biri olan Honda, küresel otomobil satışlarını 2040 yılına kadar elektrikli araçlara kaydırmayı hedeflemekte. Bunun yanında yakıt hücreli araçlara kaydırma durumu da söz konusu. Şirket, bu hedefleri doğrultusunda büyük araç satışlarının yüzde 40’ını bunların oluşturmasını planlamakta. Ayrıca 2035 yılına kadar ise bu oran yüzde 80’e çıkma durumu var. Honda’dan Elektrikli Otomobil adımı!

Honda’dan Elektrikli Otomobil Açıklaması

Popüler otomobil firması Honda, bu hedeflerine ulaşabilmesi için daha fazla EV ve FCV üretmesi gerekmekte. İşte bu noktada planlaması yapılan yeni bir proje devreye girmekte.

Şirket, önümüzdeki on yılın ikinci yarısında e: Architecture üzerine inşa edilen ilk EV’leri piyasaya sürmeyi planlama durumu var. Yeni elektrikli otomobiller diğer bölgelere genişlemeden önce Kuzey Amerika‘da piyasaya sürülmesi düşünülmekte.

Honda elektrikli otomobillerinde GM’nin Ultium pil sistemini kullanma durumu var. Şirketler, Ultium bataryalı iki SUV, bir Acura ve bir Honda markalı araç geliştirmekte. Ayrıca bu konuda hedef belirlendi ve 2024 yılına kadar Kuzey Amerika’da piyasaya sürülecek.

Tüm bunların yanında 2050 yılına kadar otomobiller için sıfır trafik kazası ölümü hedefi var. Bu nedenle, otomobil üreticisi çok yönlü “gelişmiş sürücü destek sistemi” 2030 yılına kadar büyük pazarlarda piyasaya sürdüğü tüm modellere eklemeyi planlamakta.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap