Hesap Kapattıran Instagram Fotoğrafı Nedir?

Hesap Kapattıran Instagram Fotoğrafı Nedir?

1

“Hesap kapattıran Instagram fotoğrafı” ismiyle anılan bir palyaço fotoğrafı gündeme bomba gibi düştü. Görünüşe göre söz konusu fotoğrafı profiline koyan kişinin hesabı kapatılıyor. “Profil fotoğrafı yapılamayan Instagram fotoğrafı” olarak da nitelendirilen bu görselin gerçekte özelliği ne?

Instagram, söz konusu görseli profil fotoğrafı yapan kişileri “intihara teşvik etme” temalı bir yazı ile uyarıyor veya hesaplarını kapatıyor.

Hesap kapattıran Instagram fotoğrafı nedir?

Hesap kapattıran Instagram fotoğrafı nedir

Gündemi şu sıralar meşgul eden bu görseli incelediğimizde aslında bu fotoğrafın bir palyaçoyu veya Mickey Mouse’u andırdığını söyleyebiliriz. Bu habere inanmayan bazı kişiler, ödül verdiğini söyleyen platformların dediğini yaptı ve kötü bir sürpriz ile karşılaştı.

Instagram, bu görseli kullanan kişilere hoş olmayan bir sürpriz yaptı ve “Gönderin Topluluk Kurallarımıza Aykırı!” olan bir açıklama metnini hesaplarına yolladı. Söz konusu hesaplara gelen uyarılarda “Gönderi intihar veya kendine zarar verme nedeniyle kaldırıldı!” ibaresi bulunuyor.

Farklı platformlarda paylaşım yapan bazı kişiler bu fotoğrafı sahte hesaplarında denediğini ve bundan dolayı hesaplarının kapatıldığı hakkında açıklamalar yaptı. Kısacası Instagram sizin bu fotoğrafı bilerek kullandığınıza inanmak istemiyor veya size ikinci bir şans tanımıyor. Alınan diğer bir bilgiye göre bu işleme itiraz eden kişilerin hesabı 2 gün içerisinde açılıyor. 

Twitter’da bu konu ile alakalı bir çok paylaşım yapıldı. İlgi duyduğunuz taktirde oralara da bakarak bilgi edine bilirsiniz. Söz konusu olan fotoğrafı Diyobi.com olarak kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Bu haber sadece bilgilendirmek amacıyladır. Fotoğrafı kullandırmaya teşvik etmez.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Ay bu çok korkunç 😂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir