Hesap Kapattıran Instagram Fotoğrafı Nedir?
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

Hesap Kapattıran Instagram Fotoğrafı Nedir?

+ - 1

“Hesap kapattıran Instagram fotoğrafı” ismiyle anılan bir palyaço fotoğrafı gündeme bomba gibi düştü. Görünüşe göre söz konusu fotoğrafı profiline koyan kişinin hesabı kapatılıyor. “Profil fotoğrafı yapılamayan Instagram fotoğrafı” olarak da nitelendirilen bu görselin gerçekte özelliği ne?

Instagram, söz konusu görseli profil fotoğrafı yapan kişileri “intihara teşvik etme” temalı bir yazı ile uyarıyor veya hesaplarını kapatıyor.

Hesap kapattıran Instagram fotoğrafı nedir?

Hesap kapattıran Instagram fotoğrafı nedir

Gündemi şu sıralar meşgul eden bu görseli incelediğimizde aslında bu fotoğrafın bir palyaçoyu veya Mickey Mouse’u andırdığını söyleyebiliriz. Bu habere inanmayan bazı kişiler, ödül verdiğini söyleyen platformların dediğini yaptı ve kötü bir sürpriz ile karşılaştı.

Instagram, bu görseli kullanan kişilere hoş olmayan bir sürpriz yaptı ve “Gönderin Topluluk Kurallarımıza Aykırı!” olan bir açıklama metnini hesaplarına yolladı. Söz konusu hesaplara gelen uyarılarda “Gönderi intihar veya kendine zarar verme nedeniyle kaldırıldı!” ibaresi bulunuyor.

Farklı platformlarda paylaşım yapan bazı kişiler bu fotoğrafı sahte hesaplarında denediğini ve bundan dolayı hesaplarının kapatıldığı hakkında açıklamalar yaptı. Kısacası Instagram sizin bu fotoğrafı bilerek kullandığınıza inanmak istemiyor veya size ikinci bir şans tanımıyor. Alınan diğer bir bilgiye göre bu işleme itiraz eden kişilerin hesabı 2 gün içerisinde açılıyor. 

Twitter’da bu konu ile alakalı bir çok paylaşım yapıldı. İlgi duyduğunuz taktirde oralara da bakarak bilgi edine bilirsiniz. Söz konusu olan fotoğrafı Diyobi.com olarak kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Bu haber sadece bilgilendirmek amacıyladır. Fotoğrafı kullandırmaya teşvik etmez.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 2 sene önce

    Ay bu çok korkunç 😂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.