Hayatta Kalma Oyunu Erzurum Steam’de! Türk Yapımı Oyun

Hayatta Kalma Oyunu Erzurum Steam’de! Türk Yapımı Oyun

0
Hayatta Kalma Oyunu Erzurum Steam'de

Erzurum’da geçmekte olan bir hayatta kalma oyunu Erzurum, kısa süre önce Steam’de bulunmaya başladı. Oyun da şanssız bir yolculuğa çıkan Taylan’ın hikayesini detaylı bir şekilde görmüş olacağız.

Erzurum, Türkiye’de bulunan şehirler arasında en soğuklarından bir tanesi. Şuan ki konumuzda ise Erzurum bir hayatta kalma oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Yapımcısı Proximity Games olan Erzurum isimli oyun Steam’de şimdiden yerini vakit kaybetmeden aldı. Şuanda erişime açılmayan oyun yakın zamanda erişime açılarak oyun severlere sunulacak.

Oyun içerisinde genel olarak soğukla, açlıkla, vahşi doğa ve susuzlukla mücadelemizi verirken ekstra olarak farklı hikaye modları da mevcut olacak. Hayatta kalma temalı oyunlar, son yıllarda fazlasıyla popülerliğini arttırdığını söylemek mümkün.

Hayatta kalma oyunu Erzurum!

Hayatta kalma oyunu Erzurum!

Türk yapımı hayatta kalma oyununda Taylan adında bir karakteri canlandıracağız. Karakterimiz Taylan, kışın en soğuk olduğu anlarda yürüyerek Erzurum’un ıssız bölgelerinde dolaşmaya başlıyor. Dolaşması sırasında bir bölgeye giriş yapıyor. Bu bölgeye kısa süre önce göktaşı düşmüş ve ağır şekilde etkilenilmiş.

Çevrede bulunan odunları ve kömürleri toplayıp yakarak ısınıyor ve uyuyabileceğimiz bir yer bulmaya çalışıyoruz. Kışın ortasında hayatta kalmaya çalışırken ilaç ve silah gibi farklı ihtiyaçlarımızı da karşılamaya uğraşıyoruz.

Oldukça geniş olan oyunun haritası 9 kilometrekarelik bir alana yayılıyor. Oyunun içinde keşfedilebilecek 30’dan fazla farklı bölge yer alıyor. Ayrıca çevre şartlarının da dinamik olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Erzurum 20 Ocak’ta erişime açılacak

Oyun şu anda Steam’de mevcut bulunuyor. Oyuna ulaşmak isteyenler bu bağlantıyı kullanarak Erzurum’un Steam sayfasına ulaşabilir. Oyunun çıkış tarihi olarak ise 20 Ocak 2021 işaret ediliyor. Türk oyun geliştiricilerinin daha aktif olduklarını görmek ve onları desteklemek de bizleri çok mutlu ediyor.

Peki Türk yapımı hayatta kalma oyunu Erzurum’un hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir