Uranüs’te Uzaylılar Var Mı? Yaşıyor Olabilecekleri Yerler
  1. Ana Sayfa
  2. Uzay

Uranüs’te Uzaylılar Var Mı? Yaşıyor Olabilecekleri Yerler

+ - 0

Uranüs’te Uzaylılar Var Mı? Dünya dışında yaşam formlarının olup olmadığı ile ilgili görevli bilim insanları ve araştırmacılar yıllardır incelemeler yapıyorlar. Uranüs’ün yörüngesinde yaşamın bileşenlerine dair kalıntılar bulma heyecanı yaşayan bilim insanları konu ile ilgili çalışmalar gerçekleştiriyor. Fakat halen daha kesin bir şey söylemek mümkün değil.

Uranüs’te Uzaylılar Var Mı?

Uranüs'te Uzaylılar Var Mı

Uranüs’ün yörüngesinde bulunmakta olan buzul yaşamlar da dahil olmak üzere, yaşamın bileşenlerinin sistemimizdeki bazı uydularda mevcut olacağını bilim insanları söylüyor. Uzay araştırma şirketleri de uzayda bulunabilecek yaşam formlarını araştırmaya devam ediyor. Ama maalesef şimdiye kadar somut kanıtlara ulaşabilmiş değiliz.

Güneş sistemi içerisinde küçük ve buzlu dünyaların olduğu bilim insanları tarafından tahmin ediliyor. Bu dünyaların birçoğu gaz devi gezegenlerin uyduları olarak bilinmekte. Doğrulanmış veya donmuş buz tabakalarının altında sıvı okyanuslara sahip olduklarından şüphelenilen bu dünyalar yeni yaşam formları için bize yol gösterebilir. EOS tarafından kısa süre önce yayımlanan bir makaleye göre, Jüpiter’in uydusu Europa ve Satürn’ün ayı Enceladus, altında sıvı su kütlesi barındıran dünyalardan sadece birkaçı.

Güneş sisteminin buz devi gezegenleri olan Uranüs ve Neptün’ün bazı uydularında neden yer altı okyanusları olmasın? Bilim insanları tamda bu soruların cevaplarını aramak için yola çıktı ve daha önce kimse tarafından denenmemiş bir yöntemi Uranüs için denemeye hazırlanıyorlar. Uranüs’ün uyduları için başarılı olacağı düşünülen bu yöntem, sıvı varlığının keşfedildiği Europa ve Enceladus’taki gibi işleyecek.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap