Harry Potter Hayranlarının Gitmesi Gereken 10 Yer
İngiliz yazar J.k. Rowling’in dünyayı sallayan fantastik roman serisi Harry Potter, filmleriyle de gişeleri alt üst etmişti. Her ne kadar çocuklar için yazılan bir roman olarak kategorilendirilse de Harry Potter, bugün bütün dünyada geniş bir yaş aralığına ulaşmayı başarmıştır. Eğer siz de bir Harry Potter hayranıysanız veya ailenizden öyle biri var ise tüm zamanların yaratılmış en iyi fantastik dünyasına doğru sihirli bir yolculuk yapmanızın zamanı çoktan geldi.

1.King’s Cross Tren İstasyonu – Londra 


 Londra’daki King Cross Tren İstasyonu da Hogwarts’a giden yol için en uygun yerlerden birisi olmuştur. Harry Potter dünyasına gitmenin vakti gelmedi mi ? Siz de Hogwarts Expresi’ne yetişmek istiyorsanız, 9. ve 10. peronların arasında yer alan duvardan koşarak geçmek durumundasınız.


2.Harry Potter Shop  Hikayeye özel üretilen ürünleri bulabileceğiniz bu büyücü dükkanında, Harry Potter,  Hermione Granger veya Voldermort’un asasını satın alabilirsiniz. Ya da Hogwarts okulunda kullanılan hokka ve tüy kalemlerden alıp Harry Potter serisinin devamını yazmaya başlayabilirsiniz.


3.Christ Church Collage – Oxford


Şimdi sıra geldi Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu için görkemli bir yer bulmaya. Bunun için en iyi yer Birleşik Krallık’taki dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olabilir. Mesela okulun adı; üzerine kurulduğu kentten alan Oxford Üniversitesi’ne gidebilirsiniz. Oxford, 40’a yakın kolejin bir araya gelip federal devlet sistemi mantığında kurulmuş bir üniversite. Bu kolejlerin içerisinde Christ Church College, Harry Potter serisinde geçen maceraların birçoğuna ev sahipliği yapmış. Harry Potter filmlerini izleyenlerin, okuldaki birçok mekanı daha öncesinde gezmiş gibi içeride dolaşacağından eminiz.


4.Warnes Bross Studio


Londra’da  Warner Bross stüdyosunda Harry Potter’ın büyülü evreni gözler önüne seriliyor. 10 bin metrekarenin üzerinde bir genişliğe sahip stüdyonun içinde; serinin kahramanı Harry Potter ve arkadaşlarının maceralarının yaşandığı sokakları, salonları, şatoları, tünelleri ve gizli geçitleri görebiliyorsunuz. Hogwarts’taki dersliklerde sıralara oturup ders çalışmasanız da hokka ve tüy kalemlerle birkaç bir şey karalayabilirsiniz veya  Albus Dumbledore’un kütüphanesindeki kitapları inceleyebilirsiniz. Şu ana kadar Harry Potter efsanesinin çekildiği stüdyoyu da gördükten sonra artık her biriniz büyücülük sertifikası almaya hak kazandınız. Yeteneklerinizi sadece iyilik yapmak için kullanmayı unutmamanız dileğiyle.


5.Goathland Tren İstasyonu – North YorkshireBu gidişin bir de varışı var! Hogsmade İstasyonu çekimleri, North Yorkshire’daki Goathland Tren İstasyonunda yapılmış.


6.Durham Cathedral – Durham 


İngiltere’nin kuzeyinde yer alan Durham Katedrali, Hogwarts Avlusunun çekimleri için kullanılmış.

7.Alnwick Şatosu – Northumberland


İngiltere’nin İskoçya sınırında yer alan bu şato Hogwarts öğrencilerinin uçma dersleri aldıkları yer, Alnwick Şatosu’nun bahçesi…


8.Harrow School – Londra

Flitwick’in ders verdiği ve Wingardium “Leviosa” kelimelerini akıllarımıza kazıdığı sınıfın çekimleri, Middlesex’teki Harrow School’da yapılmış.9.Duke Humphrey Kütüphanesi


Oxford Üniversitesi’nde yer alan bu kütüphane, serinin kütüphane sahnelerinin çekildiği yer.


10.Privet Drive – Londra Harry Potter’ın kötü akrabaları olan Dursley’lerin evi 12 Picket Post Close, Martins Heron’da bulunuyor.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
3
Şaşkın
Kötü Kötü
2
Kötü
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
İlginç İlginç
1
İlginç
Aşk Aşk
0
Aşk
Korkunç Korkunç
4
Korkunç
Başarılı Başarılı
3
Başarılı
Lol Lol
3
Lol

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir