En iyi Gerilim-Korku Filmi Önerileri

En iyi Gerilim-Korku Filmi Önerileri

0

1.O (2017) – IMDb 8.1

Derry kasabasında yerel çocuklar birer birer kaybolmaya başlıyor. “Barrens” olarak bilinen bir yerde,yedi çocuktan oluşan bir grup,kötü bir palyaço ile korkunç ve tuhaf karşılasmaları ve onu öldürme karşılaşmaları ve onu öldürme kararlılıklarıyla birleşiyor.

2.1408 (2007) – IMDb 7.1

Şüpheci yazar Mike Enslin otellerde,mezarlıklarda ve diğer perili yerlerde  doğaüstü olayları değerlendiren ve genellikle gizemi harap eden kitaplar yazıyor. En son kitabını yazarken,Dolphin Hotel’in 1408 odasına bir gece geçirmek için Los Angeles’tan New York’a gitti. İsteksiz yönetici Bay Gerald Olin isteğine karşı çıkıyor ve yükseltme, pahalı içkiler sunuyor ve lanetli odada on yıldan fazla elliden fazla kişinin ölümüyle ilgili.
 
Ancak Mike, otelden dava açma sözü vererek Bay Olin’i tehdit ediyor ve sonunda odayı kontrol etmesine izin veriyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde, 1408 numaralı odanın konuklarının,bir kez check-in yaptıklarında odadan asla canlı çıkamayacağını tespit etti.

3.Yetimhane (2007) – IMDb 7.5

Eski bir yetim olan Laura büyüdüğü yetimhane eve çevrildikten sonra orayı satın alırlar. Evlatlık oğku ve kocası ile orada yaşamaya başlarlar.Yaşadıkları ev Laura’ya yetimhanedeki 5 arkadaşının olduğunu hissettirir.Laura bu 5 arkadaşları ile karşılaşmak için yetimhaneyi yeniden açmaya karar verir.Daha sonra maskeli bir çocuk görür ve oğlu da ortadan kaybolur.Laura evdeki diğer insanların varlığını hala hissettiği için aylar geçtikten sonra gizemi çözmeye çalışmak için bir parapsikolog ekibini davet eder.

4.Diğerleri

2.Dünya Savaşı sonrası New Jersey… Kocasını savaşta kaybetmiş olan Grace, güneş ışığına hassasiyeti olan iki çocuğuyla birlikte,büyük bir konakta yaşamaktadır. Perdelerin hep sımsıkı kapalı tutulduğu eve 3 kişi uğrar; ihityar bir kadın ve adam birde dilsiz bir genç kız. Evli çekip çevirecek yardımcılar aramakta olan Grace,bu kişilere iş verir;onları çocuklarının sağlık durum konusunda uyarır.Öte yandan, Grace’nin kızı Anne, Victor adlı bir çocuğun kendileriyle birlite evde yaşadığına inanmaktadır.
 
Evin Çevresini kaplayan yoğun sis yüzünden kasabayla irtibatları kesildiği sırada, Grace kızının anlattığı hikayelerin doğru olabileceği yolunda kanıtlarla karşılaşır.İşte bu noktada,eve yardımcı olarak aldığı insanlardan da şüphelenmeye başlar. Gücünü büyük ölçüde finalindeki süprizden alan,gerilim dolu bir yapım.

5.Evdeki Düşman (2009) – IMDb 7.0

Kate ve John çiftinin çocuklarının dramatik ölümü çifti perişan hale getirmişti. Mutsuz hayatlarının normale döndürmek amacıyla evlatlık bir çocuk edinmeye karar verirler. Bölgelerindeki bir yetimhaneden Esther ismindeki kız çocuğunu evlatlık edinirler. Fakat Esther dışarıdan göründüğü gibi bir kız değildir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir