Half Life Alyx İle Yakalanan İnanılmaz Başarı!

Half Life Alyx İle Yakalanan İnanılmaz Başarı!

1
Half Life Alyx

Kısa süre önce oyun dünyasına giriş yapan Half Life: AlyxVR destek sunmasıyla oyuncuları kendisine çekmiş gibi duruyor. Steam‘deki VR kullanıcı sayısı yavaş yavaş artarken, oyunun platformda yeni yaklaşık 1 milyon VR kullanıcısı eklediği söyleniyor. Steam’in toplamda oyuncu sayısına bakıldığı zaman az bir rakam gibi dursa da yine de VR başlıkla oynanan oyunların sayısının artmasını sağlayabilir.

VR başlıklar hedeflendiği kadar yoğun bir şekilde kullanılmıyor. Yine de bu yılın mart ayında tanıtılan Half Life: Alyx VR başlık ile oynanmasıyla birlikte bu alandaki tanınırlığı artırmış gibi duruyor.

Valve’nin yayımladığı yeni verilere dayanak söylenebilir ki nisan ayında VR başlık ekleyen kullanıcı sayısı 950 bin kişi daha artmış oldu. Beklenmeyen bir şekilde çok hızlı artmış olan VR başlık kullanıcı sayısında Half Life: Alyx’in büyük payı var.

Steam’deki VR kullanıcı sayısı zamanla giderek artması bekleniyor. Bu yine de beklenen olsa da geçenlerde Valve, sanal gerçeklik platformu için macOS desteğinden vazgeçeceğini söylüyor. Bu alanın gelişmesini isteyen bir platform olarak yanlış adım attığı düşünülen Valve tarafından henüz yeni bir açıklama gelmemiş olsa da bu desteği çekmesi demek VR başlıkla oyun oynayan kullanıcı sayısının düşeceği anlamına geliyor.

Half Life’ın ses getiren oyunlarından olan Alyx

Half Life’ın ses getiren oyunlarından olan Alyx ise yüksek sistem gereksinimi ve VR başlık desteği ile dikkat çekmişti. Böylesine popüler bir oyunun VR başlık ile desteklenmesi alanın popülerliğini de artırmış gibi duruyor. Platformda Oculus ve Valve’nin Index VR başlıkları ile desteklenen oyunları oynamak mümkün.

Peki oyuncular en çok hangi VR başlıkları kullanıyor? Verilere göre VR başlık kullanıcılarının yüzde 44.6’su Facebook’un Oculus VR başlıklarını kullanıyorken, yüzde 30’luk kısımsa HTC’nin VR başlıklarını kullanıyor.

Söz konusu veriler VR başlık ile oynanacak oyunlar alanının geliştirilmesine yardımcı olurken, aynı zamanda Steam’deki VR kullanıcı sayısının 2.7 milyon kişiye ulaşmış olduğunu gösteriyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 4 Mayıs 2020

  Çok seviyorum bu oyunu, bende sürekli oynuyorum herkese tavsiye ederimm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir