İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Guinness’e Dünyanın En Büyük Çay Bardağı İçin Başvuru!

Guinness’e Dünyanın En Büyük Çay Bardağı İçin Başvuru!


Ülkemizin Rize şehrinde halen yapımına devam edilen 30 metrelik çay bardağı tasarımlı bir bina bulunmakta. Söz konusu bina için Guinness Rekorlar Kitabı’na başvuru yapıldı. Guinness’e Dünyanın En Büyük Çay Bardağı İçin Başvuru!

Guinness’e Dünyanın En Büyük Çay Bardağı İçin Başvuru!

Guinness'e Dünyanın En Büyük Çay Bardağı İçin Başvuru!

Çay denildiği zaman ilk akla gelen şehirlerimizden biri olan Rize’de son zamanlarda  “Çay Çarşısı” yapılmakta. Söz konusu çarşının en büyük simgelerinden biri çay bardağı tasarımında inşa edilen yeni bir bina. Bu yeni bina 7 katlı ve 30 metre yüksekliğe ulaşacak. Ayrıca sahip olduğu “ince belli” tasarım ile dikkatleri çekmekte. Yapımı henüz tamamlanmayan bina için dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

Rize Ticaret Borsası söz konusu olan projeyi üstlenmekte. Ayrıca inşaat süreci devam eden bina için Guinness Rekorlar Kitabı’na başvuruda bulunuldu. Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan, 2022 yılından önce bir ekibin gelip inceleme yapacağını söylemekte. Ek olarak Erdoğan’a göre 2022 Nisan ya da Mayıs ayında Guinness kitabında yer alacaklarını belirtmekte.

Fazlasıyla dikkatleri üzerine çeken binanın içerisinde bir müze, bir çay sineması ve seyir terası gibi yerler bulunmakta. Binayı ziyaret edecek olan yerli ve yabancı turistler, Rize ve çay ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilecekler. Ayrıca Mehmet Erdoğan’a göre binanın tamamlanıp ışıklandırılmasıyla, Rize’nin en popüler yeri olacak. Devasa bir çay bardağı görünümüne sahip olan bina Rizelilerin de dikkatini çekmekte. Şimdiden vatandaşlar, bu binayla ilgili olarak yaratıcı yorumlarda bulunmaktalar. Söz konusu binayı bir grup Eyfel Kulesi‘ne benzetmekte. Bir diğer grup ise koyu renkli camları göstererek binanın “demli” olduğunu söylemekteler.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca sizce bu bina Guinness Rekorlar Kitabı’na girecek mi? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap