GTA’nın Yazarı Lazlow Jones, Rockstar’daki Görevinden Ayrıldı

GTA’nın Yazarı Lazlow Jones, Rockstar’daki Görevinden Ayrıldı

0
GTA'nın Yazarı Lazlow Jones, Rockstar'daki Görevinden Ayrıldı

GTA’nın Yazarı Lazlow Jones, Rockstar Games’teki görevinden ayrıldığı açığa çıktı. Efsane oyun serisini kaleme alan Jones, Nisan ayında görevi bıraktığı anlaşıldı. Şimdi ise Disney ve Netflix için bazı projeler üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor. Jones bu işlerinin yanı sıra, bir oyun şirketine de hali hazırda danışmanlık yapıyor.

Lazlow Jones, Grand Theft Auto efsanesini kurgulayan kişi olarak biliniyorken ve şirket için önemli isimlerden biriyken nisan ayında Rockstar Games’teki görevinden ayrıldığı kısa süre önce ortaya çıktı. Jones şirket içerisinde 20 yıldır çalışırken, kritik ve önem teşkil eden projelerin altında imzası olan isimlerden bir tanesiydi. 

Rockstar’ı Rockstar yapan isimlerin arasında Lazlow Jones’un da olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü Jones; Red Dead Redemption, Bully ve Grand Theft Auto gibi şirketin yıldızı parlayan yapımlarının hepsinde kritik görevler almıştı. Hatta bu isim, dünyanın en popüler oyunlarından bir tanesi haline gelen Grand Theft Auto serisinin senaryo yazarı ve yapımcısı olarak görev yapmıştı. GTA’nın Yazarı Lazlow Jones önemli bir isimdi.

GTA'nın Yazarı Lazlow Jones kimdir

Oyuncular, Jones ismini sadece oyunun en sonundaki jeneriklerinden bilmiyorlar. GTA serisi içerisinde fazlasıyla karşımıza çıkmıştı. Örneğin GTA Vice City’deki “V-Rock” isimli radyo kanalını açarsanız, Jones tarafından gerçekleştirilen bir programı dinleyebiliyorsunuz. Ayrıca GTA 5’in çevrimiçi modunda Lazlow Jones, açılış görselleri arasında yer alıyor.

GTA serisinin yazarının Rockstar Games’ten neden ayrıldığı şu anlık bilinmiyor. Aynı zamanda yaşanan bu gelişme, ilerleyen aylarda geleceği düşünülen GTA 6 ile ilgili de kafalarda karışıklık yaratıyor. Çünkü oyunseverler, GTA 6’nın diğer GTA oyunlarıyla aynı keyfi verip vermeyeceğini şimdiden merak etmeye başladılar. Ancak GTA 6, yine Jones tarafından hayata geçirildiyse bu da serisinin son oyunun GTA 6 olabileceğini düşündürüyor. Tüm bu soru işaretleri, önümüzdeki dönemlerde yapılacak açıklamalarla netleşebilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir