Karantinada Olması Gereken Yolcu, Otobüten Çıktı

Karantinada Olması Gereken Yolcu, Otobüten Çıktı

0
karantinada olması gereken yolcu

Ankara-Edirne arası sefer düzenleyen yolcu otobüsünde jandarma tarafından yapılan kontrol sonrasında, koronavirüs vakasıyla temaslı olduğu gerekçesiyle evde karantinada olması gereken G.Ö. isimli kadın yakalandı. Yakalanan koronavirüs taşıyıcısı olma ihtimali bulunan kadına 3 bin 150 lira para cezası verildikten sonra çağrılan ambulansla evine gönderildi.

Türkiye genelinde denetim ve kontroller devam ederken Edirne Jandarma Komutanlığı da kent girişindeki gişelerde denetimlerine devam ediyor. Trafik içerisindeki araçların denetimi yapılırken maske takmayanları ekipler gördüğü yerde uyarıyor, aynı zamanda kimlik kontrolü de titizlikle devam ediyor

Gün içerisinde devam eden denetimlerden Ankara’dan gelen bir yolcu otobüsünde kimlik kontrolü gerçekleştirildi. Kontrol sırasında yolcuların içinde bulunan G.Ö. isimli kadının, koronavirüs hastasıyla temas ettiği gerekçesiyle evde durması, karantinasının bitmesinin gerektiği tespit edildi.

Denetimi gerçekleştiren ekiplere gezmek için Ankara’ya gittiğini ve şimdi ise Edirne’deki evine döndüğünü söyleyen G.Ö.’ye vetilen karantina kararına uymadığı nedeniyle 3 bin 150 lira para cezası verildi.

Olay yerindeki ekipler işlemleri bitirdikten sonra ambulans çağırdı ve koronavirüs tehlikesi bulunan kadını araçla evine gönderdi.

Karantinada olması gerekirken hem kurallara uymayarak hemde dışarıya çıkarak çevresindeki insanları riske atan şahıs o esnada şok etti. Ankara’ya sadece gezmek için gittiğini söylemesinin ardında jandarma ekipleri tarafından uyarıldı.

Ülkemizde son günlerde artan koronavirüs vaka sayılarının ciddi sayılara ulaşması an meselesiyken bu şekilde kurallara uymayan kişileri tespit edip ceza yaptırımında bulunulması gerekmektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir