GTA V’in Konsol Sürümünün Tarihi Açıklandı!

GTA V’in Konsol Sürümünün Tarihi Açıklandı!

0

Popüler oyun serisi, GTA V oyunu için yeni nesil konsollar ait olan bir güncelleme yapacak. Güncelleme olacağının duyurusu geçtiğimiz zamanlarda geldi. Ayrıca verilen tarihe göre güncelleme bu yılın sonbaharında yeni nesil konsollar için geliyor. GTA V’in Konsol Sürümünün Tarihi Açıklandı!

GTA V’in Konsol Sürümünün Tarihi Açıklandı!

GTA V’in Konsol Sürümünün Tarihi Açıklandı!

Söz konusu oyunun konsol sürümünü, geçtiğimiz yıl Sony’nin State of Play etkinliğinde görmüştük. Canlı yayını izleyen oyun severler Rockstar Games logosunu görünce şoka uğrayıp çığlık atmışlardı. İlerleyen zamanlarda GTA V logosunu gördüklerinde durumun farkına vardılar. GTA V, yedinci ve sekizinci nesil konsollarda bulunmakta. Ayrıca söz konusu olan yeni versiyonu ile dokuzuncu nesil konsollar için de çıkış yapacak.

GTA V’in yeni nesil konsol versiyonu 11 Kasım‘da PS5 ve Xbox Series X|S için çıkış yapacak. Ayrıca Rockstar Games, GTA III‘ün yaklaşan 20. yıl dönümü için sürprizler hazırladıklarını söyledi. GTA V ve GTA Online oyunları söz konusu olan aynı güncelleme ile yeni nesil konsollar için çıkacak. Yeni güncelleme ile birlikte ışın izleme, yüksek çözünürlük ve yüksek çözünürlüklü kaplamaların geleceği tahminler arasında.

Söz konusu güncelleme ile birlikte önceki versiyonlarda olmayan bazı özelliklerin de geleceği bilgisi yer almakta. GTA Online, hem PS5 hem de Xbox Series X|S konsollarına ayrı bir oyun olarak gelecek. Ayrıca geldikten sonra PS5 sahiplerine de 3 ay boyunca ücretsiz olacak.

Fakat GTA Online’ın Xbox sürümü için kesin bir tarih bulunmamakta. PS Plus abonelerine özel güncellenmiş GTA Online aktif olana kadar, her ay oyun içi 1 milyon dolar talep edebilecekler.

Peki siz bu oyun hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak görüş ve düşüncelerinizi bizlerle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir