Google’dan North Hamlesi! Akıllı Gözlükler

Google’dan North Hamlesi! Akıllı Gözlükler

0
Google’dan North Hamlesi

Google’dan North Hamlesi! Google ürünlerine yatırımlar yapmaya devam ediyor. Şirket kısa bir süre önce, Focals akıllı gözlüklerinin üreticisi North’u satın aldı. Akıllı gözlük noktasında yüzü bir türlü gülmeyen Google, arama motoru tarafındaki başarısını giyilebilir teknolojide yakalayamamış olsa da yine de farklı yolları denemeyi kesinlikle bırakmıyor.

Google’dan North Hamlesi! Akıllı ve Giyilebilir Ürünler

Google bugün, 2012 yılında akıllı ve giyilebilir donanımlar için başlangıç olan ​​gözlük şirketi North’u satın aldığını duyurdu. Güçlü bir teknolojiyle yola çıkan şirket maalesef istediği ivmeyi yakalayamamıştı. Yine de Google tarafından satın alınan şirket teknoloji devinin Kanada ofisinde çalışmalarına devam edecek.

Henüz satın almayla alakalı detaylı bilgiler ortaya çıkmamış olsa da ilerleyen süreçte yeni ürünlerin geliştirileceği tahmin ediliyor.

Google’dan North Hamlesi, North adlı şirketi satın almasını ”güçlü teknolojik temele” sahip olması olarak gösteriyor. Şirketlerin birleşmesinin en önemli sonucu ise kesinlikle VR başlıklar ve akıllı gözlüklerin Google tarafında geliştirilmesinin hızlanması ve daha fonksiyonel hale gelecek olması gösteriliyor.

Focals 2.0 akıllı gözlükleri noktasında herhangi yeni bir gelişmenin olmayacağını belirten şirket yine de yeni geliştirilecek akıllı giyilebilir ürünlerin olacağına işaret ediyor ve heyecanlandırma ile meraklandırmaya devam ediyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Akıllı gözlükleri faydalı buluyor musunuz? Bu ve buna benzer düşüncelerinizi alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve sitemizin kullanıcılarıyla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir