Google’dan 2 Milyar Kullanıcıya Uyarı! İşte Detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri

Google’dan 2 Milyar Kullanıcıya Uyarı! İşte Detaylar

+ - 0

Dev teknoloji şirketi Google, kullanıcıları için bir yükseltme uyarısı gönderdi. Merkezi ABD’nin California eyaletinde bulunan şirket, acil uyarı mesajını yayımladı. Google’dan 2 Milyar Kullanıcıya Uyarı! İşte Detaylar

Google’dan 2 Milyar Kullanıcıya Uyarı! İşte Detaylar

Google'dan 2 Milyar Kullanıcıya Uyarı! İşte Detaylar

En popüler arama motoru GoogleChrome için bir yükseltme uyarısı gönderdi. Söz konusu olan şirket, bir takım hatalarla karşılaştıklarının açıklamasını yaptı.  Dünya çapında iki milyardan fazla kullanıcıya sahip olan Google’ın bilgisayar korsanlarıyla sorun yaşamakta. Birçok siber saldırılar ile uğraşan şirket, iki ay içinde dördüncü acil yükseltme uyarısını yayınlamakta.

Popüler şirket, bir açıklama yayımladı. Şirket, resmi bir blog gönderisi paylaştı. Söz konusu olan paylaşımda Chrome kullanıcıları için bir uyarı yaptı. Chrome’da yedi “Yüksek” dereceli güvenlik tehdidini keşfettiklerini bildirdi. Ayrıca bu güvenlik tehdidi tüm büyük işletim sistemlerini etkilemekte. Kısacası Windows, MacOS ve Linux‘ta etkilenmekte.

Ancak şirket bu zamana kadar hatalar hakkında az bir bilgi paylaşımı yapmakta. Şirketin amacı güvenlik açıklarının bilgisayar korsanlarına yayılmasını durdurmak. Ayrıca bir yandan da kullanıcıların kendilerini korumaları için zaman kazanmaya çalışmakta. Forbes‘e göre, bu güvenlik açıklarının tümü bilgisayar korsanlarının bir hedefin bilgisayarının kontrolünü ele geçirmek için kod yürütmek sebebiyle kullanılmakta. Chrome’un en son olarak aldığı sıfır-gün saldırısı bir V8 açığı olarak bilinmekte.

Ayrıca  yeni tehditlerle mücadele etmek için Chrome kullanıcıları, Ayarlar > Yardım > Google Chrome Hakkında‘ya gitmesi gerekmekte. Kullanıcıların Linux, macOS ve Windows üzerindeki tarayıcı sürümleri 92.0.4515.159 veya üzeri ise güvendeler. Ancak değillerse tarayıcılarını güncellemelerini ve yeniden başlatmaları istenmekte.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap